Ana Sayfa Oyun Acer, E-spor Platformu Planet9’a Yapay Zekâ Destekli Oyun İçin Canlı Çevirmen Ekledi

Acer, E-spor Platformu Planet9’a Yapay Zekâ Destekli Oyun İçin Canlı Çevirmen Ekledi

0
2854

Acer, SigridWave ismini verdiği yapay zeka destekli oyun içi canlı çevirmenini e-spor platformu Planet9 ‘a eklediğini duyurdu. Şirket, SigridWave’nin özellikle oyun terimlerini ve jargonunu anlayacak şekilde tasarladığını açıkladı. Ayrıca Planet9 için oyuncular arasındaki rekabeti artıracak bir dizi yeni güncelleme ekledi. 

Acer’in e-spor platformu Planet9, oyuncuların rekabetçi bir ortama dahil olarak kendilerini geliştirmelerine yardım olacak araçları sunuyor. Oyuncular, kendi performansları hakkında analizlere erişebiliyor. Ayrıca kendileri gibi başka oyuncularla iletişime geçebiliyor. İzleyici kitlesi olmayan bir e-spordan söz edilemeyeceği için, Planet9 takımların ve markaların taraftar kitlelerini artırmalarını, turnuva düzenlemelerini ve hayranlarıyla etkileşime geçmelerini sağlayacak araçlar da sunuyor. 

Planet9: Acer ’ın Yeni Nesil E-spor Platformu

Hem rekabetçi hem de sosyal işlevlerle dolu yeni nesil e-spor platformu Planet9, kendilerini geliştirmek ve profesyonelliğe adım atmak isteyen amatör oyunculara açık bir topluluk sunmak için tasarlandı. Platform, oyuncuların takımlar ve sosyal kulüpler aracılığıyla diğer oyuncularla iletişim kurmasına yardımcı oluyor. Ayrıca ayrıntılı istatistikler ve koçluk hizmeti sayesinde oyuncuların kendilerini geliştirmesinin önünü açıyor. Bunun dışında, çoğu oyun için rastgele veya sıralamalı hazırlık maçları ve turnuvalarla kullanıcıların oyun organizasyonu deneyimi yaşaması sağlanıyor. 2020 sonu veya 2021 başındaki sürümde League of Legends için oyun içi arayüz desteği sunulacak. Bu destek, ilerleyen dönemde başka oyunlara da gelecek. 

SigridWave: Oyun Terimlerine Hakim Yapay Zeka Destekli Canlı Oyun İçi Çevirmen

Yapay zeka destekli bir oyun içi çevirmen olan SigridWave, dil bariyerini aşarak dünyanın her yerinden oyuncuların iletişim kurmasını sağlamak için derin öğrenme teknolojilerinden yararlanıyor. Planet9’un masaüstü yazılımına entegre edilen SigridWave, oyun lobisine girildiğinde çalışmaya başlıyor ve ardından ayarlanabilir bir oyun içi arayüz işlevi görüyor. SigridWave oyun esnasında ASR teknolojisinin yardımıyla konuşmaları tanıyarak bunları metne dönüştürüyor. Elde edilen metin, NMT teknolojisiyle işleniyor. Şimdiye kadar 10 milyondan fazla cümle çiftiyle eğitilen ve belirli oyunlarda kullanılan terimleri (“ADS” ve “pusu” gibi) anlayabilen bu teknoloji, oyuncuların kendilerini nasıl ifade ettiğini öğreniyor.

Çoğu kelime birden fazla anlam taşıyabildiğinden, makine çevirisinde bağlam büyük önem taşıyor. Bilgisayarlar hangi çevirinin mevcut duruma en uygun olduğunu anlamakta zorlanıyor ve farkları tespit edemiyor. Oyunlar için özel olarak geliştirilen SigridWave’de kullanılan yapay zeka şimdiye kadar 1000 saatten fazla oyun odaklı konuşma (ses ve yazı) ile eğitildi. Sistem böylece tespit edilen mesajları kullanıcının anlayabildiği dilde doğru bir şekilde aktarabiliyor. 

2020’nin 4. çeyreğinde kapalı beta aşamasına girecek olan SigridWave, bu dönemde Tom Clancy’s Rainbow Six Siege gibi önde gelen FPS oyunlarında İngilizce ve Çince arasında çift yönlü çeviri yapacak.

İlginizi Çekebilir:

3D Aksiyon-Macera Platform Oyunu Tamarin PC ‘ye Çıktı

Dönüştürülebilir Dizüstü Bilgisayar Yeni Acer Spin 3, Türkiye’de Satışa Sunuldu 

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz