ASUS IoT, Akıllı Teletıp arabası için Tobii ile iş birliği yaptığını duyurdu. ASUS ve Tobii iş birliği sayesinde sağlık personeli düzenli ve tekrarlı dokunmak veya başka fiziksel temasta bulunmak zorunda kalmadan cihazla etkileşime geçebilecek.

Taipei Şehir Hastanesi Heping Fuyou Bölümü, doktorların ve hemşirelerin karantina servislerinde yatan hastalarla iletişim kurmasını, destek vermesini ve belirtileri tespit etmesini sağlayan Akıllı Teletıp Arabasını kullanmaya başladı. Bugün yapılan duyuru ise Akıllı Teletıp Arabasının kullanışlılığını yeni bir düzeye taşıyor.

Tobii’nin göz takip teknolojisi sayesinde bir bilgisayar veya başka bir cihaz bir insanın nereye baktığını algılayabiliyor. Göz takip teknolojisi ayrıca çevrede biri olup olmadığını, kullanıcının dikkat ve odak düzeyini tespit edebiliyor. İnsan davranışlarını benzersiz bir biçimde analiz eden bu teknoloji birçok cihazda doğal kullanıcı arayüzleri geliştirilmesini sağlıyor. Bilgisayarı yalnızca gözlerle kontrol edebilme imkanı ise konuşamayan veya ellerini kullanamayan kişiler için son derece önemli. El kullanmayı gerektirmeyen bu gelişmiş teknoloji Akıllı Teletıp Arabasının kullanıldığı sağlık kuruluşlarında da önemli avantajlar sağlıyor. Özellikle de COVID-19 salgını ile ortaya çıkan gelişmiş hijyen uygulamaları için çözüm sunuyor

Birçok yeni özellik: Tobii teknolojisi gizliliği ve güvenliği güçlendiriyor

Tobii’nin göz takip teknolojisi, sağlık çalışanlarının sıkça karşılaştığı bir çok sorunu ASUS IoT Akıllı Teletıp Arabası ile çözmeye yardımcı oluyor. Getirilen çözümler arasında yeni gizlilik ve güvenlik özelliklerinin yanı sıra iş akışının daha verimli olmasını sağlayan ve çalışanların sağlığını korumaya yönelik özellikler bulunuyor. Örneğin, yeni göz takip teknolojisi sayesinde Akıllı Teletıp Arabası’nın zengin özelliklerine şu işlevler ve avantajlar eklendi:

El değmeden kullanım: Giriş ve başka bazı etkileşimlerin dokunmadan yapılması cihaz paylaşımı nedeniyle oluşan kontaminasyon riskini en aza indiriyor. Bu durum ayrıca temizlik gereksinimini ve tek kullanımlık eldiven atıklarını azaltıyor.

Ekranı otomatik bulanıklaştırma: Akıllı Teletıp Arabası yalnızca onaylı ve oturum açmış kullanıcıların ekrandakileri görmesini sağlıyor. Yetkisiz bir kişinin ekrana baktığı tespit edildiğinde görüntüyü otomatik olarak bulanıklaştırarak hassas bilgileri koruyor.

Hızlı tespit: Yukarıda bahsedilen özellikle paralel olarak, yüksek hızlı tespit de yetkili kullanıcının tek bakışıyla ekrandaki bulanıklığın giderilmesini ve böylece iş akışının akıcı olmasını sağlıyor.

Otomatik oturum kapatma ve kilit: Akıllı Teletıp Arabası gerekli şekilde yapılandırıldığı takdirde yetkisiz kullanım teşebüsslerini tespit ediyor ve böyle bir durumda mevcut kullanıcının oturumunu kapatıp sistemi kilitliyor.

Daha düşük güç tüketimi: Göz takip teknolojisi ekranın yalnızca gerekli anlarda açık kalmasını sağlayarak pil ömrünü artırıyor ve Akıllı Teletıp Aracının şarj ihtiyacını veya vardiyalar arasında pil değiştirme gereksinimini azaltıyor.

Sağlık hatırlatmaları: Görüntülenen sade ve samimi bildirimler, kullanıcıları duruşlarını ve izleme mesafelerini değiştirmeye teşvik ediyor, planlanmış mola zamanlarını hatırlatıyor.

Minimum karşılıklı kontaminasyon: Dokunma gerektirmeden çalışan Akıllı Teletıp Arabası kontaminasyon riskini azaltıyor.

ASUS IoT Akıllı Teletıp Arabası

ASUS medikal bilgisayarları, ağ iletişimi ekipmanları ve uzun ömürlü pillerle donatılan ASUS IoT Akıllı Teletıp Arabası, klavye yerine dokunmatik ekran kullanarak dezenfekte etmeyi kolaylaştırıyor ve bakterilerin çoğalmasını kısıtlıyor. Yüksek çözünürlüklü mercek uzaktan kontrol edilebiliyor ve doktorların uzaktan teşhis yapması için farklı açılardan görüntü alabiliyor. Ayrıca WiFi, Bluetooth® ve RFID gibi iletişim standartlarını destekleyen cihaz farklı bağlantı seçenekleri sunuyor ve çeşitli medikal cihazlarla uyumlu çalışabiliyor.

Akıllı Teletıp Arabasındaki Intel Core işlemci ve donanım mimarisi AES teknolojisiyle hastaların gizliliğini ve kişisel bilgilerini koruyor. Bir bulut yazılım platformu hizmetinin güçlü işlevleriyle birlikte farklı yerlerdeki doktorların aynı anda birlikte çalışıp teşhis koymasını sağlıyor. Çevrim içi konsültasyonlara aileler de katılabiliyor. Teşhis ve tedavi sonrasında elde edilen veriler otomatik olarak buluta yükleniyor ve hastanenin dahili bilişim sistemine entegre edilerek gerektiğinde anında rahatlıkla kullanılabiliyor.

ASUS bu başarılı deneyimi başka bölgelerde de tekrarlamayarak halk sağlığını güçlendirmeyi ve sağlık hizmetlerinin kalitesini artırmayı umuyor.

İlginizi Çekebilir:

Deloitte “Teknoloji, Medya ve Telekomünikasyon Öngörüleri”ni Yayınladı: Sanal Doktor Ziyaretleri Artacak

ASUS, Dört Yeni X570 Anakart Modelini Piyasaya Sürdü

Yaratıcı Reels ve Tiktok videosu çektiren telefon: Mi 11 Lite kamera testi:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz