Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika
Dünya çapında yoğun bir şekilde kullanılan sosyal medya platformlarından birisi olan Twitch’te uzun yıllar boyunca CEO olarak görev yapan Emmet Shear, sürpriz bir şekilde görevinden istifa etti.
Popüler sosyal medya platformu Twitch’de yepyeni bir dönem başlıyor. Uzun yıllar boyunca CEO’luk görevinden istifa eden Shear’ın yerine ise platformun başkanı Dan Clancy’nin geleceği açıklandı. Twitter üzerinden açıklama yapan Emmet Shear, artık baba olacağını ve hayatında yepyeni bir maceraya atılacağını aktardı. İşte detaylar!

Justin.tv’nin Kurucusu

Dünya ölçeğinde milyonlarca kullanıcısı olan Twitch, CEO değişikliği ile gündemde. Oldukça popüler bir canlı yayın platformu olan Twitch’in uzun yıllar boyu CEO’luğunu yapan Emmet Shear, bugün yaptığı bir açıklamayla görevinden ayrıldığını açıkladı. Daha sonra Twitch’e dönüşen ve 2006’da kurulan Justin.tv’nin kurucularından birisi olan Emmet Shear, platforma uzun yıllar emek verdi. Daha sonra Twitch’in gölgesinde kalan ve oyun odaklı olan Justin.tv kapandı ve Shear ise CEO’luk görevine kaldığı yerden devam etti. 16 yıl boyunca şirkette CEO’luk görevini yerine getiren Shear, şimdi ise bu görevi platformun başkanı olan Dan Clancy’e teslim ediyor.

Babalık Macerası Başlıyor

Son zamanlarda birtakım olumsuz içerikler nedeniyle eleştirilen hatta çocuk istismarı suçlamalarına maruz kalan Twitch, platformda ardı ardına yeni güvenlik önlemleri getiriyordu. Diğer yandan YouTube canlı yayın platformu da Twitch’e büyük bir rakip olmaya başlayınca son dönemde bazı büyük yayıncıları da kaybetmişti. Ancak Shear, gelecek olan yeni yönetimin tüm bunların üstesinden gelebileceğini ve platformun başarı ivmesini koruyacağına inandığını söyledi. Ve sonuç olarak 2014 yılında 970 milyon dolarlık bir ücretle Amazon’a satılan Twitch’in yeni CEO’su Dan Ckancy oldu. 3 yıldır şirketin birçok operasyonunda önemli bir rolü olan Clancy’nin geldiği konum ise aslında hiç şaşırtıcı gelmiyor.

Baba olacağını ve artık yepyeni bir maceraya atılacağını aktaran Sheer ayrıca Twitch’le olan ilişikisiyle ilgili şunları da söyledi: “Twitch bana büyüttüğüm bir çocuk gibi geliyor. Twitch’in bana ihtiyacı olduğu her zaman orada olacak olsam da artık onnun 16 yaşında evden çıkıp tek başına maceraya atılmaya hazır olduğunu düşünüyorum.”

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz