Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Vodafone Türkiye üst düzey yönetiminde yeni bir atama gerçekleşti. Thibaud Rerolle, Vodafone Türkiye Teknolojiden Sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcılığı’na getirildi.

Telekomünikasyon sektöründe 25 yıllık uluslararası deneyime sahip olan Thibaud Rerolle, Vodafone Türkiye Teknolojiden Sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı olarak atandı.

Vodafone’dan yapılan bir açıklamaya göre, Vodafone Grubu’na 2011 yılında katılan ve Ocak 2012’den bu yana Safaricom Teknoloji Direktörü olarak görev yapmakta olan Thibaud Rerolle, Vodafone Türkiye Teknolojiden Sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcılığı’na getirildi.

Safaricom’daki görevi süresince Kenya’da en iyi ses ve data şebekesinin kurulmasına öncülük eden Rerolle, yeni nesil dijital iletişim teknolojilerindeki deneyimini Türkiye’ye taşıyacak. Rerolle, geleceğin teknoloji ve hizmetlerinin sunulabilmesi için Vodafone Türkiye’nin şebeke ve bilgi işlem altyapısının geliştirilmesinden sorumlu olacak.

Thibaud Rerolle, telekomünikasyon sektöründe 25 yıllık bir deneyime sahip. Vodafone şirketine 2011 yılında katılan ve Ocak 2012’de Safaricom Teknolojis Direktörlüğüne atanan Rerolle, Safaricom IT altyapısını yenilemiş ve M-Pesa mobil ödeme platformunu modernize etmişti. Ayrıca, teknoloji ekibine yetkinliklerini geliştirme imkânı veren Safaricom Dijital Akademi’yi hayata geçiren Rerolle, Vodafone’un “Teknolojide Kadın” programının da aktif bir destekçisi olarak tanınıyor.