En İyi Meditasyon Uygulamaları
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
4 dakika

Günlük hayatın koşuşturmacası arasında yaşadığımız strese bir de dünyayı etkisi altına alan pandeminin getirdiği bir moral bozukluğu ve kaygı eklendi. Peki bu durumla nasıl başa çıkabiliriz? İşte, Tekno Safari editörleri olarak hazırladığımız bu haberimizde stres, uyku düzensizliği başta olmak üzere daha pek çok olumsuz hisler ve deneyimleri aşabilmenize dair size yardımcı olacağını düşündüğümüz meditasyon uygulamalarına yer verdik. ‘En iyi meditasyon uygulamaları’. ‘2020’nin en iyi meditasyon uygulamaları’. 

Meditasyon yolculuğu yaparak, uyku kalitenizi arttırabilir, olumsuz hislerden, düşüncelerden uzaklaşabilir ve size kötü hissettiren hayatın içinden deneyimlerinizi aşmanız noktasında destek olabilir. Bununla birlikte meditasyonun, mobil uygulamalar aracılığıyla bir o kadar da pratik hale geldiğini söyleyebiliriz. Peki bu kadar çeşit arasından hangi uygulamaları tercih edebiliriz? İşte Tekno Safari editörleri olarak sizler için ‘en iyi meditasyon uygulamaları’ haberimizi hazırladık. ‘2020’nin en iyi meditasyon uygulamaları’ 

En İyi Meditasyon Uygulamaları 

2020'nin En İyi Meditasyon Uygulamaları

 

Kullanıcıların beğenilerini de dikkate alarak hazırladığımız bu haberimizde ‘en iyi meditasyon uygulamaları’ hakkında fikir sahibi olacaksınız. ‘İşte 2020’nin en iyi meditasyon uygulamaları’.  

Insight Timer  

En İyi Meditasyon Uygulamaları

 

2020’nin en iyi meditasyon uygulamaları listemizde ilk sırada yer alan ‘Insight Timer’ ,  ücretli ve ücretsiz olmak üzere iki ayrı seçenek sunuyor. Ücretsiz özellikleri arasında 75.000’den fazla rehberli meditasyon imkanı sunan uygulamayla hareket halindeyken kısa bir meditasyon yapmak mümkün. Sevdiğiniz öğretmenleri takip de edebildiğiniz uygulamada; stres, uyku, iş gibi çeşitli kategoriler sunuyor. Uygulamanın dezavantajlarından biri ise İngilizce’yi destekliyor olması. Zihninizi sakinleştirmek için istediğiniz kategoriye göre sizi rahatlatacak meditasyon müziklerine ulaşabildiğiniz uygulamada, derin uykular, odaklanma ve konsantrasyon, daha iyi ilişkiler gibi çeşitli konulara da göz atabilirsiniz. Bu uygulamanın ücretli özellikleri arasında en sevdiğim ise çevrimdışı da dinleme imkanı tanıması ve tekrar, ileri geri sar modlarının bulunması.  

Simple Habit  

En İyi Meditasyon Uygulamaları

Listemizde sırada ‘Simple Habit’ isimli meditasyon uygulaması yer alıyor. 2020’nin en iyi meditasyon uygulamalarından biri olan Simple Habit, kullanıcı yorumlarından da çoğunlukla geçer not almış. Google, facebook hesabınızla oturum açabiliyorsunuz ve çeşitli kategorilerde meditasyon yapma imkanına bu uygulamada da karşılaşıyoruz. Bir kategori seçtikten sonra zamanlayıcınızı ayarlıyorsunuz. Ücretsiz kullanım süresi kısıtlı olan uygulamayı öncelikle ücretsiz olarak deneyebilirsiniz. Özellikle uyku düzeni problemi yaşayanlar ve zor uyuyanlar için, uykuyu basit bir alışkanlık haline getirmeyi vadeden uygulama daha az stresli hissetmenize de yardımcı olabilecek nitelikte, ayrıca  İngilizce’yi destekliyor. 

MyLife Meditation
En İyi Meditasyon Uygulamaları  

2020’nin en iyi meditasyon uygulamaları içerikli haberimize MyLife Meditation ile devam ediyoruz. Karşıma çıkan seçenekler arasından nasıl hissettiğimi belirleyerek başladığım uygulama bu özelliğiyle en beğendiğim meditasyon uygulamalarından biri oldu. Hissinizi ve mental olarak ne durumda olduğunuzu seçiyorsunuz ve karşınıza duygularınıza göre meditasyon aktiviteleri çıkıyor. Ücretsiz aktivitelerin sınırlı olduğunu da belirtmek gerekiyor. Aynı zamanda MyLife Meditation’da genel olarak kullanıcıdan olumlu dönüşler alan bir uygulama olarak listemize giriyor.  

MindFi: Mindfulness Anytime 
En İyi Meditasyon Uygulamaları

Zihinsel odaklanmanızı geliştirmek için her ortamda meditasyon yapabilmeyi vadeden uygulamada bir ruh hali seçiyor ve buna göre meditasyon yapıyorsunuz. Dijital detoks sunduğunu belirten uygulama, kullanıcıya içerik önermek için de vücut saatinizi analiz ediyor. Uygulamayı mobilinizde indirdikten sonra e-posta ve Facebook adreslerinizle giriş yaparak kullanmaya başlıyorsunuz.  

Meditopia 

En İyi Meditasyon Uygulamaları

İngilizce meditasyon uygulaması tercih etmezseniz ‘Meditopia’ ile bu deneyimi Türkçe olarak yaşayabilirsiniz. İlişiler, beklenti, kabullenmek, yalnızlık, yetersizlik gibi pek çok hissi ve deneyimleri ele alıyor. Zihinsel dayanıklılık ve içsel barışıklığa ulaşabileceğiniz ortamı yarattığını vadeden uygulama, diğer uygulamalarda olduğu gibi çeşitli kategoriler sunuyor. 7 gün ücretsiz deneyebileceğiniz uygulamaya giriş yaptığınızda nasıl olduğunuza dair karşınıza çıkan seçenekler arasından birini tercih ederek uygulamayı nasıl bir meditasyona ihtiyacınız olduğunuz konusunda da yönlendirebilirsiniz. 

Calm  

En İyi Meditasyon Uygulamaları

2020’nin en iyi meditasyon uygulamaları arasında bu kez ‘Calm’ ile listemize devam ediyoruz. 25 dakikaya kadar rehberli meditasyon seansları sunan uygulama, orta ve ileri seviye kullanıcılar için yüzlerce program içeriyor. Sakinleştirici anksiyete, stresle başa çıkma, derin uyku, ilişkiler, alışkanlıkları kırmak, benlik saygısı gibi daha pek çok konuda ve deneyimlerde kullanıcıya rehberlik ediyor. Olumlu özellikleri yanı sıra uygulamanın eksikliklerinden biri ise İngilizce’yi oldukça hakim olmanız gerekiyor. Diğer yandan  İngilizce’yi geliştirmek isteyenler için de verimli bir uygulama olabilir. 

Buddhify  

En İyi Meditasyon Uygulamaları

Haberimizde sırada yer alan ‘Buddhify’, diğer uygulamalarla aynı konular üzerinde çalışıyor diyebiliriz. Abonelik ücretine bakıldığında diğer meditasyon uygulamalarına göre daha uygun olmasıyla listemizde ayrılıyor.  

Patika: Kolay Meditasyon 

En İyi Meditasyon Uygulamaları

Listemizde bir başka Türkçe meditasyon uygulaması da Patika. 2020’nin en iyi meditasyon uygulamalarından biri olan Patika, kullanıcılara kendini hatırlatacağını vadediyor. Haberimizde yer verdiğimiz diğer meditasyon uygulamalarından farklı olarak kadınlar için ve çocuklar için ayrı bir pakette sunan Patika, özel günlük pratikleriyle günün her anında meditasyon yapmanın mümkün olduğu mesajını veriyor.   

Unplug Meditation 

En İyi Meditasyon Uygulamaları

Nasıl bir meditasyon uygulaması gerektiğini bilmeyenler için öğretmenlerle birlikte çalışma listelerine göz atabilir ve kendi listenizi de yaratabileceğinizi belirten uygulama, kullanıcıya meditasyon yapmanın yeni yollarını keşfetmeyi vadediyor. Uygulamayı abone olmadan önce 7 gün ücretsiz de deneyebilirsiniz.  

Apollo Neuro  

En İyi Meditasyon Uygulamaları

2020’nin en iyi meditasyon uygulamaları listesinde son sırada ‘Apollo Neuro’ yer alıyor. Bu uygulamanın diğerlerinden farklı olarak sunduğu özellikleri arasında, daha iyi bir sağlığa doğru ilerlemeniz ve motive olmanıza yardımcı olmak için kazanılabilir rozetlerin bulunması. Aynı zamanda sık kullanılanlar listenizle en çok kullandığınız programlara kolayca ulaşma imkanı tanıyor. Bununla birlikte diğer uygulamalarda bahsettiğimiz gibi stresle başa çıkma, kolay uyuma, ve duygu ve olumsuz deneyimleri doğru bir şekilde yönetebilmek adına meditasyon programlarıyla o enerjiyi vermek gibi imkanlar sağlıyor.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Huawei’nin En Çevreci Telefonu: Huawei Mate40 Pro

Ytong Online ile Yapı Malzemeleri Sektörü Dijitalleşiyor

Koronavirüste İkinci Dalga Teknolojiyle Aşılacak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz