Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Biyoteknoloji temalı hızlandırıcı programına başvurular açıldı. Ayrıntılar haberimizde

Araştırmacı İlaç Firmaları Derneği (AİFD) ve ReDis Innovation iş birliğinde gerçekleştirilen Türkiye’nin ilk ve tek biyoteknoloji temalı hızlandırıcı programı BIO Startup Program 2022 için başvurular başladı. Program içim başvurular 31 Mart’a  kadar www.biostartup2022.com üzerinden yapılabilecek. Programa katılım hakkı kazanlanan biyogirişimciler 4 Nisan’da açıklanacak. Bu senenin odak alanlarını sağlık biyoteknolojisi ile ilgili olarak, ilaç keşfi, tıbbi cihaz, dijital sağlık, evde sağlık çözümleri, tamamlayıcı sağlık uygulamaları, genomik, hücre tedavisi ve sağlık takviyeleri oluşturuyor.

Girişimciler yatırımcı ve ekosistemler bir araya gelecek

Başvurusu uygun görülerek programa kabul edilen biyogirişimciler, 7-27 Nisan tarihlerinde gerçekleşecek Biyogirişimcilik Kampı süresince sektörün önde gelen profesyonellerinden tematik eğitim ve mentörlük alacaklar. Online eğitim süresince atölyelere katılacak olan biyogirişimciler mevzuat, patent, gibi konularda yol haritaları üzerine çalışma ve 1-1 mentorluk seanslarına katılma şansına sahip olacaklar. Bu hazırlık sürecini tamamlandıktan sonra ise 28 Nisan’da gerçekleşecek BIO Startup Demo Day’de sunumlarını yapacak biyogirişimciler arasından öne çıkanlar, 9 Mayıs – 15 Haziran tarihleri arasında BIO Startup Küresel Şirket ve Yatırımcı Buluşmaları’nda küresel biyoteknoloji ekosisteminin aktörleri, yatırımcılar ve şirketlerle bir araya gelme ve görüşmeler yapmaya devam edecek.

Programa akademik girişimcilik modülü de eklendi

AİFD Yatırım Politikaları Direktörü Serah Kekeç, 2022 ayağının başvuruları yakında başlayacak olan BIO Startup Program ile ilgili şunları söyledi: “AİFD olarak altıncı kez gerçekleştirdiğimiz BIO Startup Program ile Türkiye’de inovasyon ekosistemine katkı sağlayacağımız alanda, yani startupların uluslararasılaşarak ticarileşmesi konusunda fayda sağlamaya devam edeceğiz. 2022 yılında Program’a eklenen BIO Startup Akademik Girişimcilik Modülü ile startup havuzumuzun büyümesine destek olmak için henüz şirketleşmemiş ve proje aşamasında olan potansiyel girişimcilerin ticarileşme yol haritalarını tasarlamaya destek olmayı hedefliyoruz. Patent ve proje taramasıyla üniversitelerdeki ilgili araştırmacıların belirlenmesi ve akademik girişimcilik modülüne davet edilmesi de bu yılki hedeflerimiz arasında.”

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz