Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

AloTech’in yazılım eğitim programına  bine yakın başvuru alındı ve dokuz haftalık eğitimi tamamlayanlar şirkette çalışmaya başladı

Bulut tabanlı çağrı merkezi platformu AloTech, düzenlediği bootcamp’e (yazılım eğitim programı) bine yakın kişinin başvurduğunu açıkladı. Türkiye’de ve ABD’den Nijerya’ya kadar 34 ülkede faaliyet gösteren bulut tabanlı çağrı merkezi platformu AloTech, yazılımcı kadrosunu yetenekli takım üyeleri ile büyütmek ve sektöre donanımlı insan kaynağı kazandırmak üzere düzenlediği bootcamp’i tamamladı. Ücretsiz programın sonunda AloTech ekibine altı yeni yazılımcı katıldı. Böylece AloTech’in yazılım ekibi toplamda 23 kişiye ulaştı.

Dokuz haftalık programın içeriği

 AloTech FullStack Bootcamp adıyla düzenlenen programın ilk bölümünde adaylar, bilgisayar bilimlerinden frontend geliştirmede react, backend geliştirmede python ve node.js gibi farklı yazılım dillerine uzanan dokuz haftalık bir eğitim aldı. Katılımcılar, işe alım sürecinin bir parçası olan ve dünya standartlarında yöntemlerin uygulandığı eğitimler boyunca AloTech ekibindeki uzmanlar tarafından değerlendirildi. Eğitimi başarıyla tamamlayanlar bitirme projeleri ve teknik görüşmelerin ardından AloTech ekibine dâhil oldu. Altı yeni çalışan ile birlikte AloTech’in toplam çalışan sayısı da 136’ya yükseldi.

AloTech CEO’su Cenk Soyak: “Yeni neslin potansiyeline güveniyoruz”

Dijitalleşmenin, bulut tabanlı teknolojilerin ve yapay zekânın hayatın her alanını dönüştürdüğü günümüz dünyasını yazılımcıların şekillendirdiğini söyleyen AloTech CEO’su Cenk Soyak, yeni neslin potansiyeline dikkat çekti. Soyak, “Biz de Türkiye’den dünyaya yeni nesil teknoloji çözümleri ihraç eden bir şirket olarak hem ülkemizdeki teknoloji ekosistemine katkı sunmak hem de genç yetenekleri bünyemize çekmek üzere bootcamp düzenledik. Yalnızca yazılımcılar ve mühendisler değil bu alana ilgi duyan, bu alanda kendini geliştirip ilerlemek isteyen herkese açık bir program gerçekleştirdik. Son derece zorlu bir eğitimi ve ardından gelen süreçleri başarıyla tamamlayan altı arkadaşımız, yazılım ekibimizde çalışmaya başladı. Bu arkadaşlarımızdan yalnızca birinin üç yıllık iş deneyimi var, diğer arkadaşlarımızın deneyimleri altı aydan daha kısa. Çünkü biz henüz iş hayatının başında olan gençlere güveniyor, onların enerjisinin, yenilikçi fikirlerinin şirketimize önemli katkılar sağlayacağına inanıyoruz” dedi.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz