Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Samsung, ileri seviye sensörler, yapay zeka teknolojisi ve gelişmiş özellikleriyle sağlık ve fitness alışkanlıklarında devrim yaratacak Samsung Galaxy Watc5 ve Watch5 Pro’yu tanıttı!

Yeni Galaxy Watch5 serisi, veriye dayalı uyku ve sağlık takibi, EKG, tansiyon ölçümü sunan, kişiselleştirilmiş tasarım ve daha dayanıklı yapısıyla, kullanıcıların gündelik alışkanlıklarını değiştirmeye hazırlanıyor. Yeni tasarımıyla Galaxy Watc5, kullanıcıların her gün kullandığı özellikleri daha da geliştirirken, Galaxy Watch5 Pro da bugüne kadar geliştirdiği en dayanıklı ve en fazla özelliğe sahip akıllı saat olarak karşımıza çıkıyor.

Galaxy Watch Serisi Dijital Sağlık Takibinde Çığır Açıyor!

Yeni Galaxy Watch5, dijital sağlık izlemede devrim yaratan Samsung’un özgün BioActive sensörüyle piyasaya sürülüyor. İlk olarak Galaxy Watch4 serisinde kullanılan BioActive Sensör, Optik Kalp Atış Hızı, Elektrik Kalp Sinyali ve Biyoelektrik Empedans Analizi olmak üzere üç ayrı ve güçlü sağlık sensörünü bir arada kullanan özgün bir çiple üretiliyor. Bu sayede kalp ritmi, sedimentasyon ve stres seviyesi gibi ayrıntılı ölçümler yapılabiliyor. Ayrıca kullanıcılar Galaxy Watch saatler ile doğrudan tansiyon ve EKG gibi ölçümler gerçekleştirebiliyor.

Galaxy Watch5 serisi, Galaxy Watch4 serisine göre daha geniş yüzey alanı sunuyor. Bu da sağlık takiplerinin daha detaylı yapılabilmesine imkan tanıyor.  Ayrıca 3 fonksiyonlu BioActive sensörü, Samsung’un ısı sensörü de dahil diğer sensörleriyle birlikte çalışarak vücut fonksiyonlarının ayrıntılı takibine olanak sağlıyor. Kızılötesi teknolojisi kullanarak, bulunduğunuz ortamın sıcaklığı değişse bile doğru tespit yapabiliyor.

Fitness Deneyimleri Galaxy Watc5 Serisi ile İyileşiyor!

Galaxy Watch5, fitness aktivitelerinin de ötesine geçerek, egzersiz sonrası, dinlenme, iyileşme ve uyku süreçleriyle ilgili de bilgi veren, kapsamlı bir deneyim sunuyor. Bu seri ayrıca, kalp atış hızı ile terleme sonucu sıvı kaybı sonrası kişiye özel su tüketim tavsiyeleri gibi iyileşme verileriyle destekliyor. Galaxy Watch5 serisi, horlamayı ve kandaki oksijen seviyelerini tespit ederek, uykunun safhalarını takip eden Uyku Puanlaması yapmaya imkan tanıyor. Kişiye özel, aylık rehberlik programı sunan ileri seviye Uyku Rehberi sayesinde kullanıcılar artık daha iyi uyku alışkanlıkları geliştirebiliyor.

Galaxy Watch5, SmartThings entegrasyonu sayesinde bağlı ışıkları, AC (klima) ünitelerini ve televizyonları otomatik olarak uyku moduna getirebiliyor. Gelişmiş düşme algılama özelliği, sizin ya da bir yakınınızın yere düşmesi veya yataktan düşmesi halinde acil durum kişilerinin aranmasını sağlıyor. Ayrıca akıllı saat ile temassız ödeme yapılmasına izin veren S Wallet özelliğiyle kullanıcıların mobil cüzdanlarının içine dilediği kadar para yükleyip ister internet alışverişinde ister mağazada, yurt içi, yurt dışı fark etmeksizin kolayca ve güvenle harcama yapabilmelerini sağlıyor.

Pil Kapasitesi ve Şarj Hızı Şaşırtıyor!

Galaxy Watch5 serisi, önceki seriye göre %13 saha fazla pil kapasitesi ve %30 daha yüksek şarj hızıyla dikkat çekiyor. Ayrıca Galaxy Watch5 üzerinde ek bir dayanıklılık katmanı da yer alıyor. Bu seri, her türlü aşınma ve yıpranmaya daha iyi direnen, gelişmiş Sapphire Cyristal ve çıkıntılı çerçeve tasarımıyla ekranı koruyan dayanıklı bir titanyum kasayla geliyor. Böylece yürüyüşten bisiklete ve ötesine kadar Watch5 Pro, birinci sınıf malzemeleri sayesinde zorlu görevleri yerine getiriyor.

Tüm bunlara ek olarak müzik tutkunları SoundCloud ve Deezer gibi yeni uygulamaları içeren güncellemelerin keyfini sürerken, Google Asistan’ı kullanarak en sevdikleri şarkıyı yalnızca sesli komutla Spotify’da sıralamaya ekleyebiliyor. İlerleyen dönemlerde menstrüasyon takibi gibi birçok özelliğin de Türkiye’de kullanıma açılması bekleniyor.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz