getir-new-york-teknosafari-min

Amsterdam’da yaşayanların sürekli olarak dile getirdiği şikayetler üzerine Getir ve benzeri hızlı teslimat şirketlerine engel geldi. Getirilen engel ile birlikte benzeri şirketler, 1 yıl boyunca yeni depo açamayacak.

Hızlı paket teslimatı ile Türkiye’de hızlı büyümesine devam eden Getir, yurt dışında da hızlı bir şekilde yayılıyor. Londra, New York, Lizbon gibi pek çok şehirde hizmet veren Getir, Amsterdam’da ilginç bir engele takıldı.

Amsterdam şehir yönetimi, hızlı teslimat şirketlerinin dağıtım merkezi olarak kullandığı depoların yenilerinin açılmasına engel getirdi. Getir gibi şirketler, 1 yıl boyunca yeni depo açamayacak. Bu kapsamdan Zapp, Gorillas, Flink gibi hizmetler de etkilenecek.

getir-weezy-ingiltere-teknosafari

Kent merkezlerine depo açarak hızlı bir şekilde büyüyen şirketler, yüksek gürültü ve araçların kaldırımları işgal etmesi sebebi ile şikayet edildi. Ayrıca gece geç saatlerde gelen nakliye kamyonları da vatandaşları etkiliyordu. Bu şekilde gelen şikayetler ile birlikte Amsterdam şehir yönetimi, 1 yıl boyunca yeni depo açılmasının önüne geçti. Zira şirketler, depolar için herhangi bir lisansa ya da uzun süren prosedürlere de ihtiyaç duymadığı için, çok hızlı bir şekilde yayılabiliyordu.

Amsterdam yönetimi, yeni depoların açılmasının engellendiği 1 yıllık süreçte, yeni depolar için ne gibi şartlar ve gereksinimlerin olacağı konusunda değerlendirmeler yapacak.

İlginizi Çekebilir:

Yüzüklerin Efendisi dizisi ismi ve tanıtım videosu yayınlandı

Horizon Forbidden West hikaye fragmanı yayınlandı

YouTube Premium için yıllık abonelik seçeneği geldi

Crypto Browser Project Beta sürümü yayınlandı

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz