android-realme-ui-3-teknosafari
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Hızlı bir şekilde büyümesine devam eden Realme, Android 12 tabanlı Realme UI 3.0 ara yüzünü yayınladı. Yenilenmiş tasarım, sürükleyici akış, kişiselleştirme, gizlilik ve işlevsellik yükseltmeleri ile birlikte yepyeni bir deneyim sunuluyor.

Realme, Android 12 tabanlı Realme UI 3.0 ara yüzünü yayınladı. Yeni ara yüz, Android 12’nin birçok yeni özelliğini beraberinde getiriyor.

Akıcı Alan Tasarımı

realme-ui-3-akici-alan-tasarimi

Realme UI 3.0 ile tasarım daha etkileyici, görünüm daha düzenli ve genel kullanıcı ara yüzü daha akıcı bir hale büründü.

İlk olarak, yeni 3D simge tasarımı, yeni ara yüz ile birlikte geliyor. Ana hatlara yoğunluk ekleniyor ve daha dinamik bir his vermek için yarı saydam simgeler kullanılıyor. Bu öğeler ayarlandıktan sonra tüm simge tasarımı, daha canlı ve üç boyutlu hale geliyor. UI 2.0’a kıyasla, kullanıcıların isteklerine daha iyi uyum sağlaması için daha geniş bir renk yelpazesi eklenmiş durumda.

realme-ui-3-tasarim-teknosafari

Tasarım değişiklikleri bununla sınırlı değil. Realme UI 3.0, boşluk bırakarak bilgi yoğunluğunu azaltmak için yeni bir düzen oluşturuyor. Ek olarak başlık boyutu ile sembol ve metin kontrastı, kullanıcılara aldıkları bilgiler ile ilgili bir önem ve konsantrasyon hissi vermek için geliştirildi.

Kişiselleştirme

realme-ui-3-kisisellestirme-teknosafari

Realme kullanıcı ara yüzü, her zaman kişiselleştirme konusuna önem vermiştir. Simgeler, arka planlar, yazı tipleri ve diğer öğelerin tümü, kullanıcıların zevklerine göre özelleştirilebilir.

Realme UI 3.0 ile birlikte, tema rengi özelleştirme özelliği, dünya çapında destekleniyor. Kullanıcılar, tema rengi olarak en sevdikleri renklerden herhangi birini seçebiliyor. AOD (Daima Açık Ekran) seçeneği de yükseltildi. Kullanıcılar, bir fotoğraf yükleyebilirken, benzersiz bir AOD tasarımı oluşturabiliyor.

Akıcılık ve İşlevsellik

realme-ui-3-akicilik-teknosafari

Yapılan araştırmalara göre Realme UI 2.0 sürümünün akıcılığından memnun olduğunu belirtti. Bu özellik, Realme UI 3.0 ile çok daha gelişmiş halde.

Realme UI 3.0 ile birlikte yapay zeka motoru, her yönden pürüzsüzlük katıyor ve temel güç tüketimini azaltıyor. Toplam bellek kullanım hızı artırılırken, bellek parçalanması en aza indirildi. Bu sayede bellek kullanımı %30 oranında azalırken, genel uygulama başlatma hızı %10 ve pil ömrü %12 artıyor.

Gizlilik

realme-ui-3-gizlilik-teknosafari

Realme UI 3.0 versiyonu, kullanıcıların kişisel verilerinin ve bilgilerinin her zamankinden daha güvenli olması için birçok özelliğe sahip. Yeni ara yüz ile birlikte kullanıcılar, hayatlarına dair anıları güvenli bir şekilde paylaşmak için fotoğrafın konum bilgilerini ve zaman damgasını, kamera modeli ve ayarlar dahil tüm verilerini silebilir.

Ayrıca yeni ara yüz ile birlikte uygulama izinlerine daha fazla sınırlama eklendi. Konum verileri söz konusu olduğunda, konum gizliliğini korumak için belirli olmayan konumlar kullanılarak, kullanıcının konumu net bir şekilde görüntülenmez.

İlginizi Çekebilir:

Realme 8 Pro ve GT Türkiye ‘de Satışa Sunuluyor

Türkiye’de Üretilen realme C25 Tanıtıldı: 6000 mAh Batarya ve 48 MP AI Üçlü Kamera 

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz