Adidas, Uluslararası Uzay İstasyonu (ISS) U.S. National Lab ile ortaklığının ilk ürünü olarak, Ultraboost 20’yi tanıttı. İşbirliğinin devamında Adidas yeni ürünlerin geliştirilmesi için Boost teknolojisini uzaya göndereceğini duyurdu. Astronotların dayanıklılığından ilham alan Adidas, koşucuların en yüksek performansa ulaşmalarına yardımcı olacak “Train Like An Astronaut (Astronot Gibi Antrenman Yap)” isimli özel bir eğitim programı oluşturdu.

Adidas, devrim yaratmayı planladıkları taban teknolojisine sahip Ultraboost serisinin yeni performans koşu ayakkabısı Ultraboost 20’yle 2020’ye merhaba diyor. Uluslararası Uzay İstasyonu (ISS) U.S. National Lab ile uzun süreli ortaklığın sonucu olarak ortaya çıkarılan bu ilk modelin her bir parçası uzay mekiği inşasıyla paralellikler gösteriyor. İşbirliğinin ikinci adımında ise Adidas yeni ürünlerin araştırma geliştirme süreçleri için Boost teknolojisini uzayda test edecek.

Ultraboost 20’deki her bir parça, performansa dayalı belirli bir fonksiyon için maksimum düzeye ulaştırılırken, bu da sporcuların performansını daha yüksek seviyelere çıkarıyor.
Adidas Ultraboost 20’nin yeni ve gelişmiş Primeknit üstü Tailored Fiber Placement (TFP) isimli teknolojiye sahip. Bu inovatif teknik, elyafı milimetrelere ayırarak hassas bir şekilde dikilen ve oluşturulan yüksek performanslı ve hafif bir üst kısım oluşturuyor. Ayak desteği tam olarak ayarlandığında koşucuların, koşunun başından sonuna patlamayı bekleyen enerjilerini tamamen açığa çıkarıyor.

ISS ile olan ortaklığı doğrultusunda Adidas astronotların uzayda yaşamanın fiziksel ve zihinsel zorluklarına nasıl hazırlandıkları hakkında derinlemesine bilgi sahibi oldu. Bu iç görülerle ve insan performans laboratuvarı olan EXOS ile birlikte çalışarak Adidas, dünya çapındaki koşucuların kendilerini zorlayıp bir astronot gibi antrenman yapmaları ve tecrübe etmeleri için özel “Train Like An Astronaut (Astronot Gibi Antrenman Yap)” adını verdiği bir de egzersiz programı hazırladı.