Yeni yerli kısa içerik platformu Gain, Google Play Store ve App Store’da ücretsiz olarak yayınlandı. Gain bünyesinde bulundurduğu kısa dizi, film ve belgesel gibi içerikler ile kullanıcılarına mobil cihazlarda dikey olarak hizmet vermesiyle beğeni topluyor.

Zorlu süreçlerden geçtiğimiz 2020 yılının son gününde yeni yerli içerik platformları hakkında gündeme gelen haberler hepimizi sevindiriyor. Bu bağlamda Acun Ilıcalı’nın yeni dijital içerik platformu Exxen, 1 Ocak 2021 itibariyle yayın hayatına başlayacak. Ancak Exxen’in yanı sıra son dönemlerde konuşulmaya başlanan ve formatıyla ilgi çekebilecek bir dijital içerik platformu daha gündemde: Gain. Kısa dizi, film, belgesel, sosyal hayat, eğlence ve haber gibi video içerikleri mobil cihaz formatına uygun bir şekilde dikey olarak sunan Gain de 30 Aralık itibariyle çıkışını gerçekleştirdi. Yeni kısa içerik platformu Gain, Google Play Store ve App Store üzerinden ücretsiz olarak indirilebilir.

Gain, tıpkı Netflix ve Amazon Prime gibi kullanıcılarına uygun içerikler sunuyor. Bu bağlamda yapay zeka desteğiyle izleyiciye en uygun filmler, diziler ya da farklı içerik türleri öneriliyor. Bunun yanı sıra platform, işe gidip-gelme, yemek yeme ya da kısa molalar için uygun formatlarıyla beğeni topluyor. Platformda yer alan içerikler genellikle 10 dakika seviyelerinde olduğu için günün farklı zamanlarında farklı şeyler izlemeye imkan tanıyor. 

Yeni nesil dijital içerik platformu Gain’de, halihazırda sunulan içeriklerin yanı sıra canlı yayınlar da yapılabilecek. Bu bağlamda hizmete dün açılan platformun ilk canlı yayını 31 Aralık 2020 tarihinde Melikşah Altuntaş ve Bartu Küçükçağlayan’ın sevilen programı Mücbir Sebepler ile başlıyor. Mücbir Sebepler Yılbaşı Programı’nı izlemek isteyen kullanıcılar 21.30’da Gain’de programa ulaşabilir.

Gain ‘de hangi içerikler yer alıyor?

10 Bin Adım

İki eski sevgilinin birlikte her gün 10 bin adım atmaya başlamasıyla gelişen olayları anlatan ve başrollerinde Engin Günaydın ile Devin Özgür’ün olduğu mini dizi ilk bölümüyle Gain’de yayınlandı.

Vedat Milor ile En İyisi

Türkiye’nin ünlü ve sevilen gurmesi Vedat Milor’ün sosyal medya anketlerini düzenlediği programın ilk konusu ise; Kayseri pastırması mı? Kastamonu pastırması mı?

İstanbul Hesabı

Ahmet Mümtaz’ın İstanbul’da gezip uygun fiyatlarla bir şeyler yiyip içmeye odaklandığı program İstanbul Hesabı, ocak ayında platformda yerini alacak.

Oyunlar Holding

Can Bonomo, Can Temiz ve Can Sungur’un eğlence programı Oyunlar Holding’de izleyiciler ekibin konuklarıyla oynayacağı türlü eğlenceli aktiviteleri seyredebilecek. Oyunlar Holding’de ocak ayında platformda yerini alacak.

Terapist

Beş zanlı. Bir doktor. Gizemli bir cinayet. Ocak ayı içerisinde yayınlanacak.

Bir MFÖ Belgeseli: Ele Güne Karşı

MFÖ’nün daha önce hiçbir yerde yayınlanmamış görüntülerini belgesel formatında sunan Bir MFÖ Belgeseli: Ele Güne Karşı da ocak ayında erişilebilir olacak.

Bir Daha Söyle

Bildiğiniz şarkılar hiç bilmediğiniz hallerde. Bir Daha Söyle yakında Gain’de.

Beni Kendimden Koru

Tarsus’un namıdiğer CG motor ustası Kemal Usta ve etrafında şekillenmiş CG kültürü yıllardır büyüyerek devam ediyor. Daha önce hiç görmediğiniz bir motor yarışına hazır mısınız?

Ablam

Burcu Aykar’ın yönetmen koltuğunda oturduğu ve Elif Türkölmez’in ‘Anne Kız Harikasın’ kitabından uyarlanan kısa film Gain’de yayında.

Akide

Hakan Günday’ın “Az” isimli romanından uyarlanan ve festivallerde 10’a yakın ödül toplayan Akide, Hande Türkel’in yönetmeliğiyle Gain’de izleyicisiyle buluştu.

Kutlama

Elif Sözen’in hem senaristliğini hem yönetmenliğini üstlendiği filmde, doğayı ve hayvanları seven 5 yaşındaki Leyla’nın evlerinin bahçesinde Kurban Bayramı’nda kesilmeyi bekleyen koyunu kurtarmak için yaptıklarını gözler önüne seriyor.

Kamyon

Kendisine emanet edilen kamyonla şehirler arası uzun bir yola koyulan Besin, motor arızası sebebiyle Anadolu’nun bağrında, ıssız bir yolda kalakalır. Besim’in yanmasından korktuğu kamyona tamirci bulma arayışı gitgide daha karmaşık bir hal alır.

Türkiye Aşı Tarihi

Türkiye’de Osmanlı döneminden bu yana aşı için yapılan çalışmaları ve eğitimleri bu videoda bulacaksınız.

Diğer içeriklerden bazıları: Silikon Valisi, Şokopop, Cep Hikayeleri, Dertleşme, TuzBiber, Ele Güne Karşı MFÖ Belgeseli, The Collapse, Sophia World, Hashtag, I Follow You, Ausstieg Rechts, Gerry’s Garden, Cocodrillo, Re-Entry.

İlginizi Çekebilir:

 Musixen Yılbaşı Kutlamalarını Dijital Odalar’la Büyütüyor

Exxen’in Abonelik Ücreti Belli Oldu: Aylık 9.90 TL

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz