Casper’ın iki ay önce piyasaya sürdüğü amiral gemisi VIA A4’ün öne çıkan özelliklerini ve kullanım tarzını detaylı olarak inceledik. 

Casper VIA A4, 6.3 inç boyutundaki ekranla birlikte geliyor. Bu ekran, çentikli bir yapıya sahip ve kullanıcılara, full hd+ çözünürlük imkanı sunuyor. VIA A4’ün çentiğinde yer alan selfie kamerası ise 13 megapiksellik bir çözünürlüğe sahip.

Ayrıca cihaz MediaTek Helio P23 işlemcisinden güç alıyor. 6 GB RAM ile desteklenen cihaz 64 ve 128 GB depolama desteği sunuyor. Kullanım açısından baktığımızda cihazın arayüzü oldukça pratik. Bu yüzden de kolay bir kullanım imkanı sunuyor. Casper VIA A4, 3.950 mAh’lık bir batarya ile birlikte geliyor. Bu batarya tüketicilere, 32 saatlik konuşma süresi sunuyor. Ayrıca Casper VIA A4’ün büyük sayılabilecek bataryası, 2.5 saat içerisinde tam dolum yapabiliyor.

İki kameraya sahip olan cihazın arka kamerası 16 MP de kullanıcı karşısına çıkıyor.
Buna ek olarak telefonun kamerası yapay zeka destekli bu yüzden kullanıcılara çeşitli modlar sunulmuş durumda. Bunların bazıları panorama modu, profesyonel mod, yüz güzelliği modu, süper gece modu tarzında. Ayrıca cihazda AR çıkartmaları da mevcut.

Cihazda ayrıca arka tarafta bulunan parmak izi okuyucusu ve ön tarafta bulunan yüz tanıma özelliği de mevcut.
İki renk seçeneğiyle satışa çıkan telefonun mavi ve beyaz seçenekleri mevcut.
Cihazın başlangıç fiyatı 2199 TL, ancak bu 64 GB için geçerli.128 GB olan modeli ise 2599 TL.

Casper’ın amiral gemisi telefonu VIA A4 hakkındaki detaylı inceleme videomuz ise:

https://www.youtube.com/watch?v=Pj3Kr_ZkDQI