Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Özgürlükçü ve başkaldırı ruhundan ilham alan, kadının vahşiliğini ve anaçlığını doğadaki ruhla birleştiren  resim sergisi Animal Babes  sanatseverle buluştu

Tasarımcı, ressam, iç mimar Eda Zamanpur’un resim sergisi Animal Babes 8 Mart’ta sanatseverle buluştu.Açılışı gerçekleşen sergiye Bensu Soral Baş, Duygu Özaslan, Mahmut Orhan, Caner Erdeniz ve Batuhan Begimgil gibi tanınmış isimler katıldı. Ayrıca sergiye katılan sanatseverler sergideki koleksiyondan satın alarak bu anlamlı projeye destek verdiler. Yoğun ilgi gören açılışta, sergideki eserlerin yüzde 50’den fazlasının satışı gerçekleşti.

Yüzde 20’si genç kız öğrencilerin eğitimine bağışlandı

Sergide satışı gerçekleşen ürünlerin gelirinin yüzde 20’sinin TEV’in Üstün Başarı Sanat Bursuna bağışlanması sayesinde, genç kız öğrencilere destek sağlanarak sanata teşvik edilmesi hedefleniyor. 8 Mart akşamı satın alınan eserlerden bazıları yeniden değerlenerek tekrar satışa çıktı. Proje kapsamında Animal Babes koleksiyonu satışlarından elde edilen gelirle TEV’e bağış devam edecek. Eda Zamanpur’un ve Türkiye’nin ilk bireysel sanatçı NFT sergisi olan Animal Babes 16 Mart’a kadar Hazal Özkan Art sanatseverlerin ziyaretine açık kaldı.

Yılın ikinci yarısında ikinci sergi gelecek

Sergi ile ilgili açıklamalarda bulunan Eda Zamanpur, “Türkiye’de sanat ve sosyal faydayı bir araya getiren NFT çalışmalarıyla özelleşen ilk ekip olarak ikinci projemizi 2022’nin ikinci yarısında gerçekleştirmeyi planlanıyoruz. Animal Babes eserlerini satın alanların hem ikinci projede öncelik hakkı olacak hem de sürprizlere sahip bir grup olacak” dedi.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz