Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Elon Musk, hâlihazırda 7500 Twitter personelini kovmuşken, şimdi daha fazla çalışanını işten çıkarmaya başladı. Kaç kişinin kovulduğu şimdilik tam olarak bilinmezken şirketin satış departmanının bu hamleden doğrudan etkilendiği ortaya çıktı.

Dünyanın en zengini unvanıyla öne çıkan Elon Musk, yaşanan uzun bir süreçten sonra geçtiğimiz ay Twitter’ın sahibi oldu. Elon Musk’ın şirketin başına geçmesiyle ardı ardına birçok yeni olay yaşandı. Musk, ilk önce Twitter personelinin yarısı olan 7500 çalışanı işten çıkardı. Geçtiğimiz günlerde ise çalışanlara ültimatom niteliği taşıyan bir e-posta gönderdi. Twitter 2.0’a vurgu yaparak şirkette büyük değişikliklerin sinyalini veren milyarder, bu e-postada personele özetle ‘Ya çok çalışın ya da gidin’ dedi.

Gönderilen e-postanın ardından, yüzlerce çalışanın istifa ettiği bilgileri yayılmaya başladı. Aynı zamanda Musk’ın sabotaj korkusuyla ofisleri kısa süreliğine kapattığını gösteren haberler de yayılmaya başladı. Teknoloji devinde tüm dünyanın yakından takip ettiği bu olaylar yaşanırken şimdi ise Musk’ın şirketteki kıyıma devam ettiği ortaya çıktı.

Daha Fazla Twitter Çalışanı İşten Kovuluyor

Bloomberg kaynaklı haber doğrultusunda Elon Musk, Twitter’da daha fazla çalışanı işten çıkarmaya başladı. Konuya yakın kişilere dayandırılan haberde, işten çıkarmalardan etkilenen çalışanların şirketin satış bölümünden olduğu ifade edildi. Bu hamlenin ekipleri dengelemek için yapıldığı belirtilirken kaç kişinin işten kovulduğu hakkında henüz bir bilgi verilmedi.

Musk, yeni işten çıkarmalara aslında geçtiğimiz hafta başlamıştı. Ünlü iş insanı, şirketin reklam satışlarının başındaki isim Robin Wheeler, ortaklıklardan sorumlu başkan yardımcısı Maggie Mclean Suniewick’i daha fazla çalışanı işten çıkarmadıkları için kovmuştu. Aynı zamanda şirketin ABD’deki ortaklıklarından sorumlu Sarah Rosen da cuma günü Twitter’dan ayrıldığını açıklayarak istifa eden yüzlerce çalışanın arasına katılmıştı.

Şirketin İflas Etme İhtimalinin Olduğu İddia Ediliyor

Musk’ın bu konudaki tutumu, Twitter’daki birçok önde gelen çalışanın da ayrılmasına neden oluyor. Birçok mevcut ve eski çalışan da Twitter için büyük önem teşkil eden personelin gitmesinden ve yaşanan olaylardan dolayı platformun çökebileceğini söylerken şirketin iflas etme ihtimalinin de bulunduğunu aktarıyor.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz