Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Twitter’ın Singapur’daki ofislerinin kiralarının ödenmediği ortaya çıktı. Gelen bilgilere göre, çalışanlar bu yüzden binadan atılmış.

Elon Musk, Twitter’ın başına geçtiği zamandan beri gündemde yer etmeyi başarıyor. ABD’li gazeteci Casey Newton’ın Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşım, ünlü milyarderin artık ofislerde kira bile ödemediğini gözler önüne seriyor.

Buna göre şirketin 2015’ten beri Asya-Pasifik’teki merkezi olan Singapur’daki CapitaGreen binasında bulunan ofislerinin kirası zamanında ödenmedi. Bu durum da ofislerdeki çalışanların binadan atılmasına yol açtı.

Bu, Musk’ın İlk Kira Ödememe Krizi Değil

Mülk sahiplerinin, kira ödenmediği için çarşamba günü çalışanları binadan çıkardığı aktarıldı. Daha sonra ise Musk’ın kira borçlarını ödediği de gelen bilgiler arasında yer aldı.

Bloomberg’e göre ise son zamanlarda yaşanan işten çıkarmalardan ciddi oranda etkilenen Singapur’daki personel, yaşananların sonrasında ofisleri boşaltarak yeni bir bildiriye kadar tamamen evden çalışmaya başladı. Bloomberg’e konuşan bir mülk sahibi ise Twitter’ın hâlen kiracı olarak kalmaya devam ettiğini söyledi.

Musk’ın daha önce de benzer hamleler yaptığını söylemeden geçmeyelim. Yakın zamanda çıkan haberler, Twitter’ın Seattle ve San Francisco’da bulunan ofislerinde kiraların ödenmediğini ortaya koymuştu. Üstelik bu ayın başında, San Francisco’daki bir mülk sahibi kira borçları nedeniyle şirketi dava bile etmişti.

Elon Musk, Şirketin Masraflarını Azaltmaya Çalışıyor

Musk’ın kira ödemekten kaçınması, şirketin küresel merkezlerindeki masraflarını azaltma çabalarının bir parçası olarak değerlendiriliyor. Business Insider’a göre, yakın zamanda Twitter’ın Hong Kong, Filipinler ve Meksika gibi yerlerdeki ofislerinin de kapatılmasına karar verildi. 51 yaşındaki ünlü milyarder, ayrıca son zamanlarda masraflardan kurtulmak için Twitter’daki çalışanların büyük bir kısmını kovmak, personele sunulan şartların bazılarını kesmek gibi başka tartışmalı adımlar da atıyordu.

Elon Musk, adını olumsuz haberlerle geçirmeye devam ederken yakın zamanda paylaştığımız haberle Guinness Rekorlar Kitabı’na tersten girdiğini sizlerle paylaşmıştık. Buna göre Guinness Rekorlar Kitabı, yakın zamanda dünyanın en zengin insanı unvanını bırakan Elon Musk’ı Tarihteki en büyük kişisel servet kaybı rekoruna layık gördü. Musk, resmi belgelere göre Kasım 2021’den bu yana toplam 182 milyar dolar kaybetti.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz