WhatsApp, konuşmak istemediğiniz kişileri engellemeyi kolay hâle getiren bir kısayol üzerinde çalıştığını açıkladı. Buna göre artık sohbet listesi üzerinden istediğiniz kişileri engelleyebileceksiniz.

Yakın zamanda uygulamasına proxy desteği ekleyen WhatsApp’ın yepyeni bir özellik üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. İlk önce WABetainfo’nun fark ettiği bu özelliğin, kullanıcıların işini fazlasıyla kolaylaştıracağı görüldü.

Herkes en az bir kez WhatsApp kullanırken tanımadığı veya görüşmek istemediğini insanları engellemek zorunda kalmıştır. Bu işlemi yapmak için normalde, o kişiyle olan sohbeti açıp daha sonra sohbet detaylarına girip seçmeniz veya ayarlar bölümündeki gizlilik kısmına girmeniz gerekiyordu. Bugün ortaya çıkan özellik ile platformun kişileri engellemeyi daha da kolaylaştırmak istediği gözler önüne serildi.

Kişileri Engellemeyi Kolaylaştıracak Kısayol

Şu an geliştirme aşamasında olan ve Android kullanıcılarına yönelik olduğu görülen özellik ile direkt olarak sohbet listesindeki kişiler engellenebilecek. Bu kısayol, tüm sohbetlerin bulunduğu sayfanın sağ üst kısmında bulunan seçenekler sekmesine eklenmiş. Engellemek istediğiniz kişileri seçtikten sonra ‘Tümünü seç’ bölümünün altında ‘Engelle’ seçeneği beliriyor. Bu sayede istediğiniz herkesi sohbeti veya ayarları açmadan basit şekilde engelleyebiliyorsunuz.

Üzerinde çalışılan bu kısayol, her ne kadar küçük bir özellik gibi gözükse de pratiklik sağlaması bakımından kullanıcıların hoşuna gidebilir. Söz konusu özelliği WhatsApp’ın ne zaman geniş çapta çıkaracağı konusunda ise henüz net bir bilgi mevcut değil.

WhatsApp, Yeni Özelliklerine Devam Ediyor

WhatsApp, son zamanlarda hız kesmeden kendine yeni özellikler katmaya devam ediyor. Üzerinde test çalışmaları yaptığı son özelliği, QR kod ile mesaj taşıma olarak dikkat çekiyor.

Söz konusu özellik, QR kod kullanarak tüm sohbetlerinizi başka bir telefona aktarabilmenize imkân sağlıyor. Bu sayede artık mesajları buluta yükleyip, yeni cihaza indirmeniz gerekmiyor.

WhatsApp’ın Mesajları Taşıma özelliğinden yararlanmak için ilk olarak uygulama içerisinden Ayarlar‘a giriş yapmanız gerekiyor. Ardından Sohbetler kısmına girin ve oradan da Mesajları Taşı seçeneğine tıklayın.

Mesajları Taşı bölümünde, aktarma işlemi için bir QR kod oluşturulacak. Bunu yeni telefonunuzun kamerası ile okuttuğunuz sırada uygulama mağazasına yönlendirileceksiniz. Buradan WhatsApp’ı indirin. Uygulamayı açtığınız zaman hesabınıza otomatik olarak giriş yapılarak tüm sohbetleriniz aktarılacak.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz