Uzaktan çalışmaya dair iş modelleri ve çeşitliliklerinin artmasıyla Dijital Göçebelik popüler bir yaşam tarzı haline geldi. Bugün dünyanın her yerinde bir ortak çalışma alanı, otel, kafe, restoran veya kütüphanede, dijital göçebelere sıklıkla rastlamak mümkün. Başta dijital göçebelerin ama uzaktan çalışma olanağına sahip tüm bireylerin bir hayli popüler olan yaşam ve tatil biçimlerinden biri de istedikleri her an mekan değiştirme imkanı sunan karavan hayatı.

Tek ekipman yeterli; dijital göçebe dostu bilgisayar

Uzaktan sürdürülebilir meslekler için cazip olan dijital göçebeliğin tek şartı; dizüstü bir bilgisayar. Yaşamını dijital göçebe olarak sürdürmek isteyenlerin, öncelikle kendisini yarı yolda bırakmayacak bir laptop ve internet altyapısına sahip olması gerekiyor.

ASUS, segmentinin en ince ve en hafif 13,3 inç dizüstü bilgisayarı olarak tasarladığı Zenbook S 13 OLED’i (UX5304) özellikle karavan hayatını benimseyenlere tavsiye ediyor. 1 cm’lik süper ince profili ve 1 kg’lık süper hafif kasasıyla sofistike Zenbook S 13 OLED, hiçbir koşulda ödün vermeyen performansı, güçlü bağlantısı ve uzun pil ömrüyle ultra taşınabilir teknolojinin en somut örneği.

ASUS, sürekli hareket halinde olanları da düşündü

Intel Evo™ sertifikalı Zenbook S 13 OLED, %20 artırılmış 20 watt’a kadar termal tasarım gücü (TDP) ve sahip olduğu 13. Nesil Intel Core i7 işlemciye kadar performansıyla taşınabilirliğin en güçlü örneğini sunuyor. Bu özellikler 32 GB’a kadar LPDDR5 RAM ve ultra hızlı 1 TB PCIe 4.0 x4 SSD ile uzun ömürlü yüksek kapasiteli 63 Wh pil ile destekleniyor. ASUS, WiFi Master Premium ile geliştirilmiş WiFi 6E sayesinde hızlı ve kesintisiz bağlantılar sağlıyor.

Ultra kompakt olmasına rağmen, Zenbook S 13 OLED tam bir G/Ç bağlantı noktası içeriyor. Böylelikle kullanıcıların seyahatleri sırasında adaptör taşımasına gerek kalmıyor. İki ultra hızlı Thunderbolt™ 4 USB-C® bağlantı noktası, hızlı şarjı, 4K harici ekranları ve 40 Gb/sn’ye kadar veri aktarımını desteklerken, bir USB 3.2 Gen 2 Type-A bağlantı noktası, bir HDMI® 2.1 bağlantı noktası ve bir 3,5 mm ses jakı bağlantı noktası da içeriyor.

Zenbook, karavanda en iyi video konferans deneyimleri için FHD IR kamera, yapay zeka destekli görsel efektler ve yapay zeka gürültü önleme teknolojisine de sahip. Ayrıca Windows Hello ile hızlı ve güvenli yüz oturum açmayı da destekliyor. Etkileyici Dolby Atmos® Harman Kardon sertifikalı ses sistemi, sesi 5,25 kata kadar artırmak için ASUS Audio Booster teknolojisiyle birleştirilmiş akıllı bir amplifikatör içeriyor. %9,5 daha büyük parmak izi bırakmayan kaplamasıyla ASUS ErgoSense dokunmatik yüzeyi ise daha kolay hareket imkanı sağlıyor.

Dünyanın en dayanıklı bilgisayarı

MIL-STD-810H ABD askeri sınıf dayanıklılık standardı kullanan Zenbook 13 S OLED, 26 ayrı testle sıkı bir şekilde test edilerek dünyanın en sıkı şekilde test edilen en dayanıklı dizüstü bilgisayarı oldu.

Çok yönlü sürdürülebilirlik

Bazalt grisi veya klasik ponder mavisi seçeneklerinden oluşan Zenbook, yapısında geri dönüştürülmüş metaller ve plastikler, FSC® Mix sertifikalı ambalaj, bazalt gri modeli için zarif yeni çevre dostu plazma seramik alüminyum ve halojensiz elektronikler kullanılarak çevre ve karbon nötrlüğü kesinlikle göz önünde bulundurularak tasarlandı. Bu özelliği, cihazı şimdiye kadar üretilen en çevre dostu Zenbook yapıyor.

Cihaz, klavye kapağında, kasada ve kapakta post-endüstriyel geri dönüştürülmüş (PIR) magnezyum-alüminyum alaşımı içeren ve karbon ayak izini %50’den fazla azaltan özellikleriyle de şimdiye kadar yapılmış çevreye en duyarlı Zenbook. Klavye tuşları ve hoparlörler, tüketici sonrası geri dönüştürülmüş (PCR) plastikler içerirken, hoparlörler ayrıca okyanusa bağlı plastikler kullanıyor. Zenbook’un ambalajı, yeniden kullanılabilir ve kompostlanabilir malzemelerle %100 geri dönüştürülebilir olacak şekilde yeniden tasarlandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz