Kaspersky, günümüzün dijital işletmeleri ve girişimcileri için her geçen gün daha da önemli hale gelen siber güvenlik alanında online eğitimlerini duyurdu. Yöneticiler odağında oluşturulan siber güvenlik eğitimi; risk yönetimi, krizlere müdahale ve güvenlik olayları sırasında etkili ve bilinçli kararlar vermek isteyen liderleri desteklemeye yardımcı oluyor.

Yöneticiler için Siber Güvenlik Online Eğitimi, Kaspersky’nin üst düzey yöneticileri ve önde gelen siber güvenlik uzmanları tarafından oluşturuldu.Kurs katılımcıları, altı ana öğrenme modülünü kapsayan ve eğitmen tarafından yönetilen bir çevrimiçi video kursu aracılığıyla siber güvenliğin temellerini öğrenme fırsatı yakalıyor.

Siber güvenliğe giriş, işletmeler için siber riskler, siber saldırılar ve saldırganların kullandıkları araçlar, kendinizi ve şirketinizi siber saldırılardan korumak, siber saldırıların sonuçlarını yönetmek, siber güvenliğin geleceği gibi konuları içeren online akademi; şirketin kurucusu ve CEO’su Eugene Kaspersky, Kaspersky OS İş Birimi Başkanı Andrey Suvorov, Global Araştırma ve Analiz Ekibi (GReAT) Direktörü Igor Kuznetsov, Dijital Ayak İzi İstihbaratı Başkanı Yuliya Novikova ve Global Satışlar Kurumsal Satışlar Başkanı Lavinia Rossi’nin de aralarında bulunduğu şirketin yıldızlarını da bir araya getiriyor.

Eğitimlerin, BT güvenlik ekipleri ve şirket yönetim kurulları arasındaki işbirliği için faydalı  ve önemli olduğuda vurgulandı. Yapılan araştırmalara göre:

Yöneticilerin %60’ından fazlası kurumlarında BT güvenliği konusundaki iletişimsizliğin en az bir siber güvenlik olayına yol açtığını kabul ediyor.

Her iki BT çalışanından biri BT harici yöneticilerle tartışılması en zor konulardan birinin BT güvenlik bütçesinin artırılması olduğunu söylüyor.

Eğitim platformunda, her biri üç ila altı dakikalık toplam 50 ders yer alıyor. Dersler bulut platformu üzerinden erişim yoluyla veya şirketin öğrenme yönetim sistemine entegre edilmek üzere SCORM olarak sağlanabiliyor.

Eğitimlere kaydolmak veya Yöneticiler için Siber Güvenlik Online Eğitimi hakkında daha fazla bilgi almak için Kaspersky Expert Training web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz