Herkes Apple’ın 5 Haziran etkinliğinde tanıtılacak olan sanal gerçeklik gözlüğünü beklerken, Meta ondan daha hızlı çıktı. Meta’nın sanal gerçeklik gözlüğü Meta Quest 3 ve kontrolcüleri, birçok yenilikle birlikte geliyor.
Önce Oppo, şimdi de Meta. Üçüncü sanal gerçeklik gözlüğü olan Quest 3’ü tanıtan Meta, birçok yeniliğe ev sahipliği yapıyor. Özellikle uygun fiyatıyla piyasada önemli bir yer edinen sanal gerçeklik gözlüklerinin yeni üyesi Quest 3, fiyat politikasından taviz vermiyor. Ama özellikle hafifliği açısından diğer gözlüklerle arasına önemli bir fark koyuyor. İşte detaylar!

Yeni Sanal Gerçeklik Gözlüğü: Meta Quest 3

Meta’nın yeni Quest 3 gözlükleri hakkında ilk olarak Quest 2’ye göre çok daha kompakt bir yapıya sahip olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca Quest 2’den yüzde 40 daha ince olan gözlük, aynı zamanda o modelden daha hafif. Tabi bu arada Quest 2’nin 503 gram ağırlığa sahip olduğunu hatırlarsak yeni modelin harikalar yarattığını düşünebiliriz. Quest 3’ün bir diğer önemli özelliği ise donanımında karşılaşılan kalite. Henüz adı açıklanmamış olan Qualcomm’un Snapdragon yonga setine ev sahipliği yapan Quest 3, çok daha yüksek görüntü çözünürlüğü ve çok daha keskin görüntüler sunulabiliyor. Yalnızca bu özellikleri ile dahi düşünüldüğünde Quest 3 bir önceki modeli olan Quest 2’ye göre oldukça gelişmiş olarak piyasaya hazırlanıyor.

Detaylı Bilgi 27 Eylül’de

Bu arada yeni gözlükler ile birlikte yeni TruTouch haptik kontrolcüleri de tanıtıldı. gösterildi. Meta’nın paylaşmış olduğu bilgilere bakılacak olursa yeni kontrolcüler, el konumunuzu takip etmek için artık Quest 2’deki gibi yüzüğe benzer bir yapıya ihtiyaç duymayacak. Dahası, artık bu kontrolcüler ile oyun ortamını rahatlıkla “hissedebileceğiz.” Tüm bu detayların duyurulmasına karşılık Meta Quest 3’ün piyasaya sürüleceği kesin tarih henüz açıklanmadı. Meta yetkilileri, bu konuda yalnızca gözlüğünün sonbahar döneminde piyasaya sürüleceğini söylemekle yetindi. Ayrıca gözlüğün fiyatı için belirlenen tutar da 499,99 dolar oldu. Bunların dışında çok da detay vermeyen şirket, daha detaylı bir tanıtımın ve açıklamanın 27 Eylül günü yapılacak etkinlikte yapılacağını aktardı. Bu arada Meta, Quest 3 ile birlikte bu akşam saat 20.00’da yeni sanal gerçeklik oyunlarını da gösterecek.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz