Amerika merkezli ve dünya çapında oldukça popüler bir dijital yayın platformu olan Netflix’in başı, son dönemde aldığı şifre yasağı kararı ile dertte. Çünkü bu kararın ardından Netflix hem zarar etti hem de kullanıcıların yoğun tepkilerine maruz kaldı.

Abonelerin farklı kullanıcılarla şifre paylaşarak kaçak bir şekilde içeriklere ulaşmalarını engellemek isteyen Netflix, bu karar sonrasında adeta zarara uğradı. Uğradığı zararla birlikte çok sayıda tepki ile karşı karşıya gelen platform, bir yandan da başka platformlar tarafından alay konusu oldu. İşte detaylar!

Kardan Çok Zarar Etti

Hatırlanacağı üzere, dijital içerik platformu Netflix, geçtiğimiz haftalarda şifre paylaşımı ile ilgili yeni bir düzenleme getirdi. Bu düzenleme doğrultusunda ise 1 hesabı yalnızca 1 hane üyesi kullanabilecekti. Yani size ait olan hesabın şifresini yalnızca sizinle aynı evde olan anne, babanız veya ev arkadaşınızla paylaşabilir, ama aynı evde yaşamıyorsanız paylaşamıyorsunuz. Netflix’in abone sayısını artırmak ve kaçak kullanımı engellemek için geliştirmiş olduğu bu yöntem ise maalesef işe yaramadı. Çünkü Netflix bu kararın ardından kardan çok zarar elde etti.

Sosyal Medyada Olay Oldu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz