WhatsApp ve Netflix’in yapmış olduğu işbirliği sayesinde artık kullanıcılar Netflix tanıtımlarını, WhatsApp sohbet pencerelerinde oynatabilecek. Bu özellikle birlikte kullanıcılar aynı anda dizi ve film izleyebilecek.

Şimdilik sadece iOS kullanıcılarının erişebildiği özellik, iOS’un en son sürümünü kullanan tüketiciler için geçerli. Bu yeni özellik sayesinde artık kullanıcılar uygulamadan çıkmalarına gerek kalmadan gönderilen tanıtım linklerini seyredebilecekler.

Ancak eklenen bu yeni özellik sadece film ve dizi tanıtımlarını kapsamakta. Eğer dizi ya da film izlenmek istenirse kullanıcılar Netflix uygulamasına yönlendiriliyor olacak. Yani kullanıcılar, istedikleri dizi ya da filmleri Netflix ugulamasını açarak izlemek zorunda kalacaklar.

WhatsApp geçtiğimiz yıllarda Instagram ve Facebook videolarının uygulama içinden seyredilmesini sağlamıştı. Ancak WhatsApp, Facebook ve Instagram ile aynı ekosistem içerisinde yer alıyor.

WhatsApp ya da Netflix yöneticilerinden gelen resmi bir bilgilendirme ise şu an için bulunmuyor. Ancak kısa süre sonra, eklenecek yeni özellik hakkında yöneticilerin bilgi vermesi bekleniyor.