Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika
Dünyanın en popüler ve en yaygın kullanıcı portföyüne sahip olan mikroblog platformu Twitter, Fleets özelliğinin yeniden yayınlamaya karar verdi. Geçtiğimiz yıllarda uygulanan ancak çok da ilgi görmediği için kaldırılan Fleets özelliği için bugünlerde bir deneme daha yapılacak gibi görünüyor.
Twitter üzerinde sürekli yenilikler yapan ve yeni kararlar alan Elon Musk, şimdi de Fleets özelliğinin yeniden getirileceğini duyurdu. Fleets özelliği geçtiğimiz yıllarda da uygulanmış ancak kullanıcılar tarafından yeterince ilgi görmemesinden dolayı da uygulamadan kaldırılmıştı. Fakat geçen sürenin ardından Elon Musk, uygulamanın yeniden geleceğini duyurdu. Tekrar gelecek olan Fleets özelliğinin ise kullanıcılara neler sunacağı henüz belli değil. İşte detaylar!

Eski Özellik Yeniden Denenecek

Çok sayıda kullanıcı sayısına sahip olan ve dünyanın en popüler mikroblog platformu Twitter platformun sahibi Elon Musk, Twitter için yeni bir kararla daha gündemde. Musk, kişisel hesabı üzerinden platforma yeni ama eski olan bir özelliğin yeniden gelebileceğini duyurdu. Elon Musk’ın yaptığı paylaşıma göre bir ara kullanıma sunulan fakat daha sonra yeterince verim alınamamasından dolayı kaldırılan Fleets, önümüzdeki günlerde yeniden Twitter’a gelecek. Peki Fleets özelliği neydi? Aslında Instagram’da bulunana Hikayeler özelliğinin Twitter’a uyarlanan özel bir versiyonu olarak tanımlanabilir. Kullanıcılar bu özelliğin uygulandığı dönemlerde Fleets’ler ile 24 saat boyunca gösterilen fotoğraf, video veya mesaj paylaşımları yapabiliyorlardı. İşte bu özellik, artık kısa bir süre sonra tekrar Twitter’ın özellikleri arasında yerini alacak gibi görünüyor.

Elon Musk Detay Vermedi Ama ‘Geçen Seferki Gibi Değil’ Dedi

Elon Musk, Twitter’daki paylaşımında Fleets özelliğine dair açık bir detaya girmedi. Fakat özelliğe ilişkin “Geçen seferki gibi değil.” diyerek daha önce kullanılan uygulamadan farklılıklarının olacağını vurguladı. Bu da, Twitter’a yeniden gelmesi beklenen Fleets özelliğinin daha farklı bir özelliğe sahip olacağını ortaya koyuyor. Ama yine de özelliğin kullanıcılara tam olarak neler sunacağını bilemiyoruz. Twitter’la ilgili bir diğer değişiklik ise oturum açmadan arama yapamıyor olmanız. Platformda yapılan son bir değişiklik de artık kullanıcıların Twitter hesaplarını açmadan arama yapamıyor olmaları.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz