Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Pirate Bay’de bulunan film ve dizileri indirmeden oynatabilecek bir internet sitesi kuruldu. Torrent dosyalarının meşhur sitesi Pirate Bay’de yer alan medya dosyaları artık indirmeye gerek kalmadan BayStream isimli internet sitesi ile izlenebilecek. Netflix ve benzeri diğer platformlara rakip olabilecek platformun en büyük farkı ise ücretsiz olması.

Pirate Bay, daha önce Birleşik Krallık’taki çoğu internet servis sağlayıcısı tarafından telif sıkıntıları sebebiyle engellenmişti. Normalde telif hakkıyla korunan materyalleri ve ücretsiz olarak indirilebilen torrent dosyaları barındırdığı tespit edilen site şimdi de istenilen içeriği indirmeye gerek kalmadan BayStream sitesinden izlemeye olanak sağlayacak.

Dünya çapında popüler olma olasılığı yüksek olan site, normalde ücretli olan bir içeriği ücretsiz izlemeye imkan sunuyor. BayStream elbette ki herhangi bir telif probleminde kapanabilir ancak yine de Netflix’in ücretsiz versiyonu olarak adlandırılan site oldukça ilgi çekici.

Pirate Bay, illegal izleyiciler için torrent ve benzeri dosyaları kullanıyor. Ancak eskiden indirmek zorunda kalınan torrent dosyalarını yeni siteyle birlikte indirmeye gerek kalmadan izleme olanağı sunulacak. Pirate Bay, yeni BayStream projesiyle torrent dosyalarının arka planda kod çözme işlemlerini gerçekleştirip, izleyicilere içeriği indirmeden izleme imkanı sunacak.

Pirate Bay’de bulunan bir dizi ya da filmin bağlantısına girdikten sonra “Play/Stream Torrent” seçeneğinden film ya da diziyi oynatabilecek. Kurucusunun kim olduğu bilinmeyen BayStream’de izlenebilecek içeriklere ise şu an için altyazı eklenemiyor.