Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Netflix tahtını Disney Plus’a kaptırdı. Son hamleleriyle abone sayılarında büyük bir artış yaşayan Disney Plus, dünyanın en çok abone sayısına sahip dijital platformu oldu.

Dijital yayın platformları, hızla televizyonların yerini almaya devam ediyor. Yapılan anketler, birçok evde televizyon yerine dijital yayın platformlarının kullanıldığını işaret ediyor. Özellikle de ülkemizde televizyonların tek tip yayına dönmesinden sonra, film, dizi, reality show ve benzer içerikler barındıran dijital yayın platformları büyük ilgi görüyor.

Dünya çapında dijital yayın deyince akla ilk olarak Netflix geliyor. 2016 yılında yayın hayatına başlayan Netflix’in şimdilerde 200 milyondan fazla abonesi bulunuyor. 2020 yılında dünyanın en çok abonesi olan dijital yayın platformu unvanını kazanan Netflix, tahtını Disney Plus’a bırakmaya hazırlanıyor!

Disney Plus Büyük Bir Atılım Yaptı!

Geçtiğimiz aylarda rekor sayıda abone kaybı yaşayan Netflix, uzun süredir elinde tuttuğu liderliği kaptırdı. Birçok dizi için yeni bölüm sözü veren ancak bir türlü bölümleri yayınlamayan Netflix, bu sebeple kullanıcıların gözündeki değerini kaybetti. Takip ettikleri dizilerin yeni bölümleri için 1 yıldan fazla beklemek zorunda kalan Netflix aboneleri, bu ve benzeri sebeplerle aboneliklerini iptal etti.

Tam da Netflix’in abone sayılarında büyük düşüşlerin yaşandığı sıralarda Disney Plus Türkiye’de de faaliyete geçtiğini açıkladı. Reklam konusunda da başarılı olan Disney Plus, böylece Netflix’in tahtını kaptı. Deadline’ın bildirdiği verilere göre Disney Plus’ın abone sayısı 221,1 milyona ulaştı. Netflix ise son üç ayda kaybettiği yaklaşık 1 milyon aboneden sonra 220,67 milyon aboneyle Disney Plus’ın gerisinde kaldı. Disney Plus’ın ülkemizde dahil çok sayıda ülkede hizmet vermeye başlamasından sonra ise abone sayılarında %5’lik bir artış yaşandı.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz