PUBG MOBILE Pro League şampiyonasında Next Rüya, 4,2 milyon TL ödül havuzu bulunan PMPL Avrupa Şampiyonu oldu. Next Rüya, bu başarısıyla finali İstanbul’da düzenlenecek PUBG MOBILE Dünya Kupası’na katılma hakkı elde etti.

Dünyanın en popüler mobil oyunlarından biri olan PUBG MOBILE’ın 19 – 22 Ekim tarihleri arasında düzenlenen 2023 PUBG MOBILE Pro League Avrupa Güz Sezonuna Türk takımları damga vurdu. Turnuvada 215 puan toplamayı başaran Next Rüya, şampiyonluk kupasını Türkiye’ye getirmeyi başardı. Kazandığı bu başarı ile finali İstanbul Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda düzenlenecek olan PUBG MOBILE Dünya Kupası’na (PMGC) katılım hakkı kazanan ve Avrupa’nın en iyisi olduğunu gösteren temsilcimiz ayrıca 26 bin dolarlık ödülü de kasasına koydu.

Türk takımları toplamda 2 milyon 250 bin TL kazandı. Turnuvada ülkemizi temsil eden espor takımları yakaladıkları başarıların yanı sıra önemli ödüller de kazandı. 179 puan toplayarak şampiyonayı 2’nci sırada tamamlayan Bra Esports, 20.000 dolarlık ödülü kazandı. Bir diğer Türk temsilcimiz olan Melise Esports ise 153 puan toplayarak turnuvayı 5’inci sırada bitirdi ve PMGC biletinin yanı sıra 12.000 dolarlık ödülü elde etti. Temsilcilerimizden S2G Esports 10’uncu sırada yer alarak 6 bin dolar, Ozarox Esports 11’inci sırada yer alarak 5 bin 500 dolar, Regnum Carya Esports 12’inci sırada yer alarak 5 bin dolar, Galatasaray Esports 15’inci sırada yer alarak 3 bin 500 dolar ve Kaos Espor da 16’ıncı sırada yer alarak 3 bin dolar para ödülü ile ayrıldı.

Dünya Kupası’nda mücadele edecek Türk takımlarının sayısı 4’e yükseldi. Turnuvayı ilk 5’te tamamlayan BRA Espor ve Melise Esports, Malezya’nın başkenti Kuala Lumpur’da düzenlenecek PUBG MOBILE Dünya Şampiyonası Lig Aşaması’na katılma hakkı da kazandı. Takımlar burada da başarılı olduğu takdirde 8 – 10 Aralık tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek finallerde mücadele etme fırsatı yakalayacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz