Moments 2 olarak adlandırılan sıradaki Windows 11 güncellemesi bir Youtube videosu üzerinde yanlışlıkla ortaya çıktı. İşte güncelleme hakkındaki tüm detaylar…

Yanlışlıkla ortaya çıkan bilgi üzerine yeni güncellemeyle yeni özelliklerin gelmesi ve kullanıcılara daha rahat ve kolay kullanım imkânının sağlanması bekliyor. Fotoğraflar uygulamasının yenilenmesi ve tablet cihazlar için daha iyi bir Görev Çubuğu’nun gelmesi gibi yeni özellikler Windows 11 kullanıcılarını sevindirecek gibi duruyor.

Güncelleme Yanlışlıkla Ortaya Çıktı

Aylık internet üzerinde yapılan yayında Windows 11 özellikleri ele alınırken video esnasında yanlışlıkla ”23003.ni_moment_directdash_dev1.221018-160” isimli yapı dikkat çekiyor. Bu gelişmeye Ekim ayında yayınlanan Moments 1’in üzerinden çok kısa bir zaman geçmişken Moments 2 güncellemesinin yakında kullanıcılara sunulacağı ortaya çıkıyor.

Elde edilen bir bilgi doğrultusunda yeni gelecek güncellemeyle tablet kullanıcılarına daha kolay bir kullanım sağlanması bekleniyor. Daha büyük bir görev çubuğu Windows 11’de yerini alabilir gibi görünüyor. Gelecek daha büyük simgelerle yaşanması olası karmaşaların önüne geçilerek kullanıcılara daha kolay bir kullanım sağlanması planlanıyor.

Aynı zamanda Moments 2 ile Windows 11 Fotoğraflar uygulamasındaki iCloud entegrasyonunun da ilk kez kullanıcılarla buluşması çok olası görünüyor. Bu sayede iOS kullanıcıları macOS’takilere benzer olarak, fotoğraflarını uygulama üzerinden Windows işletim sistemli bilgisayarlarına senkronize edebilecek. Bu gelişmeyle iOS kullanıcıları Windows bilgisayarlarında fotoğraflarını kolay şekilde kullanabilecek gibi görünüyor.

Güncellemenin Yakın Zamanda Gelmesi Bekleniyor

Surface etkinliğinde fotoğraflar alanında gelecek özelliğin Kasım ayı içerisinde uygulamaya konulacağı açıklanmıştı. Son gelen sızıntı bilgiler eşliğinde Moments 2 güncellemesinin yakın zamanda gelmesi bekleniyor. Sık gelen güncellemeler Windows 11 için önemli bir avantaj olarak öne çıkıyor.

Windows’un kullanıcılarla buluşturduğu büyük güncellemenin hemen ardından yeni bir güncelleme daha planlaması çok iyi bir işaret. Aynı zamanda şirketin Windows 11 hakkındaki planları da henüz bitmemiş gibi görünüyor.

Yeni güncellemeler olması beklenen Windows 11’e bakalım hangi yeni özellikler gelecek? Windows 11 ile tablet kullanıcıları daha rahat bir kullanım imkânı elde edecek mi? Henüz tam olarak belli olmayan güncelleme tarihini ve gelecek yeni özellikleri merakla bekliyoruz. Peki, yeni gelecek Windows 11 Moments 2 güncellemesi hakkında siz neler düşünüyorsunuz?

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz