Twitter görüntüleri web üzerinden yükleyen kullanıcıların JPEG kalitesinin korunacağı ve bunun artacağını açıkladı. Twitter CEO’su Jack Dorsey, şirketin Twitter’ın gelecekte “açık ve merkezi olmayan bir standart” oluşturmak için açık kaynaklı mimar, mühendis ve tasarımcı ekibi oluşturduğunu da paylaştı.

Görüntüleri sosyal medyaya yüklemek genellikle kalite kaybına neden olur. Twitter, web için Twitter aracılığıyla fotoğraf paylaşırken JPEG kalitesinin korunmasını sağlayacak bir değişiklik yapıyor.
Twitter’ın kıdemli personel yazılım mühendisi Nolan O’Brien, yeni güncellemeyle ilgili daha fazla ayrıntı paylaştı ve görüntü kodlamanın% 97 oranında korunduğunu açıkladı. O’Brien ayrıca, EXIF verilerinin de çıkarılacağını da belirtti.

https://twitter.com/NolanOBrien/status/1204557498990002176?s=20

 

Bu güncellemenin yalnızca Web için Twitter’a sunulduğunu unutmayın. Bu nedenle Twitter’ın iOS uygulamasında veya üçüncü taraf istemcilerinde aynı şeyi görmeyeceksiniz.

O’Brien ayrıca, meta veriler olmasa da bitmap kodlamanın korunduğunu açıkladı. Ayrıca görüntü sınırlarının olacağını ancak bu konuda “çok cömert” olduklarını belirtti.

https://twitter.com/jack/status/1204766078468911106?s=20