Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

RoboCop Returns projesinde yönetmen koltuğuna Neill Blomkamp oturmuştu. Ancak ünlü yönetmen bu yılın başlarında projeden ayrıldı ve efsanevi filmin yönetmen koltuğu boş kaldı. RoboCop Returns’ün yönetmen koltuğuna Abe Forsythe oturacak.

1987 yılındaki orijinal RoboCop’un devamı niteliğinde olacak film bu yılın başlarında Neill Blomkamp’ın beklenmedik bir şekilde ayrılmasıyla sancılı bir sürece girmişti. Filmin, yönetmenliğini Hulu için yaptığı Little Monsters yapımıyla ismini dünyaya duyuran Abe Forsythe tarafından yönetilecek olması yaşanılan krizi azaltmış oldu.

Geçtiğimiz yıl MGM tarafından RoboCop’un devam filminin yönetmeni olarak duyurulan Neill Blomkamp’ın projeden ayrılmış olması, 1987 yılında başlayan orijinal seriye bağlı kalacak yönetmen arayışını hızlandırmıştı. Ancak yapılan görüşmeler sonunda karar kılındı. Ünlü filmin yönetmen koltuğuna Abe Forsythe oturacak.

Avustralyalı sinemacı Abe Forsythe, dijital yayın platformu Hulu için Little Monsters filmini yazıp yönetmişti. Film seyirciler tarafından büyük ilgi görmüş ve kitleler tarafından beğenilmişti. Yeni RoboCop filminin yönetmenliğini de Abe Forsythe üstlenecek. RoboCop Returns’ün yazarlığını ise serinin eski yazarları Ed Neumeier ve Michael Miner üstlendi. Ayrıca 2013 yapımı Amerikan Hustle filmi ile ‘En İyi Film’ dalında Akademi Ödülü’ne aday gösterilen Richard Suckle’da serinin eski yazarlarına katkıda bulunacak. Filmin senaristliğini eski yazarlar ve Richard Suckle üstlenmiş oldu.

1987 yapımı olan RoboCop, Paul Verhoeven tarafından yönetilmişti. Filmin senaryosu ise; ölümcül bir şekilde yaralanan bir polis memurunun yarı robot yarı insan olarak hayata döndürülmesine odaklanmıştı. 80’lerin ikonik bir figür halini alan karakter maalesef 2014 yılında yeniden başlatılan seride eski popülaritesini yakalayamamıştı. Başrolünde İsveçli aktör Joel Kinnaman’ı izlediğimiz film, dünya çapında 240 milyon dolar gişe hasılatı toplamıştı.

Serinin devam niteliğini taşıması beklenen RoboCop Returns’ün nasıl bir ivme yakalayacağı ise merak konusu. Filmin tarihiyle alakalı bir açıklama bulunmuyor ancak edinilen bilgilere göre seyirciler yeni film için çok uzun süre beklemeyecek.