Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Samsung’a Galaxy 20 kullanıcıları tarafından dava açıldı. ABD’de de bir grup Galaxy S20 kullanıcısı, Samsung ’un geçen sene piyasaya sürdüğü amiral gemisi telefonunun kamera camının üretim hatası yüzünden kırıldığı gerekçesiyle şirkete dava açtı. 

Güney Kore merkezli Samsung’a ABD’de üretim hatasını gizlediği gerekçesiyle dava açıldı. Söz konusu davada, ABD’deki Galaxy S20 kullanıcıları akıllı telefonların kamera camının kırılmaya karşı hassas olduğu gerekçesiyle toplu dava açtı. Söz konusu davada, sadece Galaxy S20’de değil, Galaxy S20 Ultra ve Galaxy FE akıllı telefon modellerinde de aynı sıkıntı yaşandığı belirtildi. 

Samsung ’a toplu dava açan davacılar, Galaxy S20, Galaxy S20 ve Galaxy FE modellerindeki kamerayı kaplayan camın kırılmaya karşı hassas olduğunu dile getirdi. Bu sebepten ötürü herhangi bir dış etkiye maruz kalmadan kamera camının çatladığı belirtiliyor. Camın dış etkiye maruz kalmadan çatlamasının sebebi ise “basınç birikmesi” olarak adlandırılıyor.

Samsung Galaxy S20’nin onarım ücreti için 400 dolar istiyor

Kullanıcılar çatlayan camı değiştirmek istediklerinde ise, Samsung’un söz konusu durumu hata olarak kabul etmediğini aktarıyor. Şirketin onarım ücreti için 400 dolarlık bir meblağ talep ettiği ifade ediliyor. Aynı zamanda camı tekrar onararak kullanmaya devam edenler ise sorunun yeniden ortaya çıktığını söylüyor. 

ABD’de de açılan davada, Galaxy S20 sahipleri cihazlarında üretim hatası bulunduğunu ve Samsung’un durumun farkında olduğunu ancak herhangi bir işlem yapmadığını da iddia ediyor. 

Galaxy S20 cihazlarının kamera camlarında üretim hatası olduğu ve şirketin üretim hatasını gizlediği gerekçesiyle toplu tazminat davası açılan Samsung’dan ise henüz yapılan resmi bir açıklama bulunmuyor. Kullanıcıların açtığı tazminat davasında, istenilen tutar hakkında da şu an bir bilgi mevcut değil. ABD’deki davaya Galaxy S20’ye sahip olan ve dileyen herkes katılabiliyor. Kazanılması beklenen tazminat miktarının ise davacılar arasında dağıtılacağı ifade ediliyor.

İlginizi Çekebilir:

Samsung, 2021 Yılının İlk Çeyreğinde 6.4 Milyar Dolar Net Kazanç Elde Etti 

Samsung Yeni Dizüstü Bilgisayar Serisi Galaxy Book ’u Tanıttı

Tesla Model S Kazası, Kripto Para Yönetmeliği, Apple Spring Loaded | Haftalık Teknoloji Programı:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz