Pazartesi, Ekim 25, 2021
Ana SayfaDijitalFiyat Karşılaştırma Uygulaması: deliveri

Fiyat Karşılaştırma Uygulaması: deliveri

Zamanımızın neredeyse tamamını evde geçirdiğimiz günlerde artan online alışveriş tercihe ilgiyi daha doğru kullanabilmek için “Deliveri” uygulaması tanıtıldı. Bu uygulama ile online market alışverişi uygulamalarının sundukları fiyatları tek platformda kıyaslamak oldukça kolay. İşte alışverişte ekonomi yapmanıza katkı sağlayacak fiyat karşılaştırma uygulaması deliveri hakkında detaylar…

Online market uygulamaları, yaşanan pandemi süreci yüzünden belki de en popüler zamanlarını yaşıyor. Bugüne kadar bu uygulamaları hiç tercih etmeyen kişiler bile artık bir şekilde bunları kullanmaya başladı. Kişiler hangi siteden alışveriş yapacaklarına karar verirken fiyat, kullanım kolaylığı ve servis hızı gibi kriterlere dikkat ediyorlar. Tam da bu noktada insanların hayatlarını kolaylaştırmak için geliştirilen fiyat karşılaştırma uygulaması deliveri’yi sizler için inceledik.

Fiyat Karşılaştırma siteleri veya bu tür özellikleri bünyesinde barındıran alışveriş platformları son dönemde tüketicinin yoğun ilgisini görüyor. Çünkü online alışveriş birçok seçenek sunarken aynı ürün için çok farklı fiyatlar da görülebiliyor. Fiyat karşılaştırma market alışverişinde özellikle tercih ediliyor. Deliveri tam da bu alanda seçenek sunuyor.

Tüm Platformlar Deliveri Üzerinde Kıyaslanabiliyor

akilli-alisveriste-tasarrufun-adresi-deliveri

akilli-alisveriste-tasarrufun-adresi-deliveri-2

akilli-alisveriste-tasarrufun-adresi-deliveri-3

akilli-alisveriste-tasarrufun-adresi-deliveri-4

 

 

 

 

 

 

 

Kullanıcıların alacağı ürünlerin nerede, ne kadar, kaç dakika içinde teslim edilir gibi soruların cevaplarını tek bir uygulama üzerinden kıyaslayabileceği uygulama online market teslimat pazarının kıyaslama tapan tek platformu olarak dikkat çekiyor. Ülkemizde hızla büyüyen online alışveriş pazarı “Türkiye e-ticaret 2018 büyüklüğü” raporuna göre 2018 yılında online market alışveriş hacmi 2.8 Milyar TL ve bir önceki yıla göre büyüme oranı %30 olarak gerçekleşmiştir. Şirket, aynı büyüme oranı ile büyümesi durumunda 2022 yılında bu dikeyin büyüklüğünün 8 Milyar TL olmasını bekliyor. Getir’in kapıya en hızlı teslimat iddiasıyla başlattığı online market alışveriş pazarı, Türkiye’nin önde gelen mağaza perakendecilerinin de dahil olmasıyla, tüketicilerin online market alışverişi de artmaya başladı.

Uygulama üzerindeki harita ile birlikte gerçek zamanlı olarak aradığınız ürünün fiyatlarını kolayca karşılaştırabilirsiniz. Ayrıca, Getir – Banabi – İstegelsin – Migros Sanal Market – Migros – HepsiExpress – Avansas – A101 Kapıda – CarrefourSA Online uygulamalarındaki fiyatları ve teslimat sürelerini listeleyebilirsiniz.

Ayrıca fiyat kıyaslama uygulaması deliveri aracılığı ile;
-Gerçek zamanlı harita üzerinden seçtiğiniz konuma en yakın hizmet veren akıllı marketleri görebilir,
-Haritayı o an bulunmadığın lokasyon için de kullanabilir, böylece farklı konumları da seçerek karşılaştırma yapabilir,
-Akıllı marketlerin güncel kampanyalarını bulabilir, şahane indirimleri yakalayıp, akıllı alışverişin keyfini sürebilir ve,
-Alışverişin için kapıda ödeme hizmeti veren akıllı marketleri de görebilirsiniz.

akilli-alisveriste-tasarrufun-adresi-deliveri-5

Online Alışverişin Geleceği

Deliveri kurucu ortaklarından Çiğdem Öztabak, “Günümüzde dijitalleşme her sektör için bir gereklilik haline geldi. Özellikle pandemi sürecinde dijitalleşmeye yatırım yapmış olan firmalar bir adım öne çıktı. Karantina sebebiyle sokağa çıkamadığımız günlerde temel ihtiyaçlarımıza hızlı, güvenli bir şekilde ve doğru fiyatla ulaşmak istiyoruz. Bu nedenle bulaşma riskini de azaltan kapıya hızlı teslim servisleri daha çok tercih edilir olmaya başladı” dedi ve ardın sözlerine şöyle devam etti:

“Uygun ve doğru fiyattan market alışverişi yapabilmek için, tüketicilerin eskisine göre çok daha seçici olacağını tahmin ediyoruz. Kullanıcılara yaptıkları alışverişlerinde yılda yüzde 12 kazançlı çıkmalarına olanak sağlıyoruz.”

“Nielsen’in raporuna göre ülkemizde insanların yüzde 70’i online alışveriş yapıyor ve alışveriş yapanların yüzde 71’i daha uygun fiyatlara ulaşmak için online alışveriş yaptığını belirtiyor.”

“Fiyat duyarlılığımız giderek artıyor, çünkü doğru fiyattan satın alım yapmak kendimizi iyi de hissettiriyor. Ayrıca pandemi döneminde yapılan harcamalarda sepet büyüklükleri de yüksek artış gösterdi. Bunun da müşteri davranışlarında kalıcı bir değişikliğe sebep olacağını düşünüyoruz. Yani uygun ve doğru fiyattan market alışverişi yapabilmek için tüketicilerin eskisine göre çok daha seçici olacağını tahmin ediyoruz.”

Öztabak fiyat Karşılaştırma programı hakkında “Varoluş nedenlerimizden biri olarak kullanıcılara yaptıkları alışverişlerinde yılda yüzde 12 oranında kazançlı çıkmalarına imkan sağlıyoruz.” diyerek sağlanabilecek kar oranına dikkat çekti.

Play Store’dan (Android) uygulamayı indirmek için tıklayın

App Store’dan (iOS) uygulamayı indirmek için tıklayın

İlginizi çekebilir:

Migros, Online Satış Kapasitesini Artırmak İçin Gölge Mağaza Modeline Geçti

Yemeksepeti’nden Görme Engellilere Özel “Erişilebilirlik” Entegrasyonu

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR