Samsung CEO’su DJ Koh, 2020 yılında katlanabilir akıllı telefon satışlarını önemli ölçüde artıracaklarını söyledi.

Samsung’un AI (Yapay zeka) forumu birkaç gün önce Güney Kore’nin başkenti Seul’de başladı. Etkinlikte konuşan Samsung CEO’su DJ Koh, “katlanabilir akıllı telefonların satışlarını önümüzdeki yıl önemli ölçüde artıracaklarını” doğruladı. Samsung birkaç hafta önce yaptığı açıklamada ise 2020 yılında 5-6 milyon katlanabilir telefon satmayı hedeflediklerini söylemişti.

Son sızıntılarda, Samsung’un Çin’e özgü kapaklı Samsung amiral gemisinin halefi olarak katlanabilir bir ekrana sahip yeni W20 kapaklı telefonu açıklayacağı yer alıyor. Belki de yeni W20’ninn kullanılabilirliğini Çin dışında genişletebilir.

Samsung Galaxy Fold ile şirket, üretim sürecinde zorluklarla karşılaştı ve hatta Galaxy Fold’un dayanıklılığını artırmak için yaklaşık 2.000 dolarlık akıllı telefonunun piyasaya sürülmesini yaklaşık yarım yıl geciktirmek zorunda kaldı.

Xiaomi, Huawei ve Motorola gibi markalar da kendi katlanabilir telefonlarını geliştiriyor. Mobil birimi Lenovo tarafından yönetilen Motorola da 13 Kasım’da Los Angeles’ta gerçekleştireceği etkinlikte katlanabilir ekranlı ilk akıllı telefonu RAZR 2019’u tanıtacak.