Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

AloTech, ses teknolojisi şirketlerinden LumenVox tarafından geliştirilen CPA (Call Progress Analysis – Çağrı İlerleme Analizi) yazılımını sistemine entegre etti. Ayrıntılar haberimizde

Bulut tabanlı çağrı merkezi platformu AloTech, müşteri temsilcilerinin zamanını daha verimli kullanmalarını, bu sayede şirketlerin de çağrı merkezi operasyon maliyetlerini düşürmeleri için sisteminde önemli bir geliştirme yaptı. Şirket, yapay zekâ konuşma tanıma ve sesli kimlik doğrulama alanında dünyanın önde gelen ses teknolojileri şirketlerinden LumenVox tarafından geliştirilen CPA (Call Progress Analysis – Çağrı İlerleme Analizi)  yazılımını sistemine entegre etti.

Müşteri temsilcisinin bekleme süresi yüzde 80 düşüyor

Yapay zeka destekli yazılım, çağrı merkezlerinde dialer (arama motoru) tarafından yapılan aramanın gerçek kişiye mi yoksa bant kaydına mı ait olduğunu yüzde 98,6’ya varan doğruluk derecesiyle ayırt edebiliyor. Arama cevaplanmadığında, telesekretere yönlendirildiğinde veya karşı taraftan ses gelmediğinde tüm süreci dialer yürütüyor. Böylece müşteri temsilcisi telefonun açılmasını veya ses gelmesini bekleyerek zaman kaybetmiyor. Bu durum müşteri temsilcisinin bekleme süresini yüzde 80 oranında azaltırken, operasyon maliyetlerinden de yüzde 30 civarında tasarruf edilmesini sağlıyor.

Yeni yazılımla müşteri temsilcilerinin işi kolaylaşacak, verimlilik artacak

AloTech CTO’su İdris Avcı, Türkiye’de ve Call Center Studio markasıyla 34 ülkede 600’ü aşkın şirkete hizmet verdiklerini, 20 binden fazla müşteri temsilcisinin de AloTech platformu üzerinden çağrı karşıladığını söyledi. CPA yazılımı ile birlikte müşteri temsilcilerinin işlerini kolaylaştırıp, verimliliklerini artırmayı hedeflediklerini ifade eden Avcı, “Geçtiğimiz haftalarda kuruluşumuzun onuncu yılını yeni arayüzümüz ile karşılamış, müşteri temsilcileri için çok daha esnek ve zengin fonksiyonlar içeren bir yapı sunmuştuk. Yine bu yaklaşımla bu kez CPA yazılımını sistemimize entegre ettik. LumenVox’un geliştirdiği bu yazılım, AloTech’in yazılımı ile kusursuz bir biçimde entegre olarak, pek çok farklı senaryoda müşteri temsilcilerimizin en iyi çözümleri hayata geçirmesini sağlıyor” dedi.

Giden arama operasyonlarının çağrı merkezlerinin hayati bir parçası olduğuna dikkat çeken LumenVox Kurucusu ve CEO’su Edward Miller ise şunları söyledi: “Müşteri temsilcileri tek bir gün içinde yüzlerce arama yapabiliyor. LumenVox olarak müşteri temsilcilerinin bu çabalarını üstün teknoloji, otomasyon, veriye dayalı tahminler ve iyi düşünülmüş süreçlerle destekliyoruz.”

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz