yemeksepeti-2021-istatistik-teknosafari

Yemeksepeti, geçtiğimiz 2021 yılının istatistiklerini paylaştı. 2021 yılında en çok sipariş edilen yemekler ve daha fazlası belli oldu.

Çevrimiçi yemek siparişi hizmeti veren Yemeksepeti, kullanıcıların 2021 yılındaki istatistikleri ile ilgili birtakım verileri paylaştı. En çok sipariş verilen yemekler, ortalama sipariş tutarları, yorum sayısı gibi bilgiler paylaşıldı.

Yemeksepeti, şu anda ortalama 60 bin iş ortağı restoren, 7 bin mahalle esnafı ile hizmet vermeye devam ediyor. Bununla birlikte kullanıcı sayısı ise 27 milyonu geçmiş durumda. Ayrıca şirketin sağladığı istihdam sayısı da 10 bin üzerine ulaştı.

Platform üzerinde en çok sipariş verilen yemekler adana dürüm, lahmacun ve dürüm döner oldu. Tek seferde en çok sipariş verilen yemek ise 300 adet çiğ köfte dürüm oldu. Geçen seneye kıyasla kahve siparişleri 2.5 kat artarken, dondurma siparişleri ise 2 kat arttı.

Yemeksepeti Banabi üzerinde ise en çok sipariş verilen ürünler simit, çikolata ve soda olurken, Mahalle’de ise en çok havuç, muz ve kıyma siparişi verildi.

yemeksepeti-2021-teknosafari

Platformda yer alan bir kullanıcı, 2021 yılı boyunca 2.047 adet sipariş vererek en çok sipariş veren kullanıcı unvanına sahip oldu. Ayrıca 2021 yılının en yüksek sepet tutarı da 6.250 TL oldu. İzmir’de bulunan bir pastane, tek bir günde 656 adet sipariş alarak, “bir günde en çok sipariş verilen restoran” unvanını elde etti. Pastanenin adı ise açıklanmadı.

2021 yılında kullanıcılar, 15 milyon üzerinde yorum yaparken, 94 milyondan fazla puanlama yaptı. Firmada yapılan açıklamaya göre kullanıcılar, Yemeksepeti, Yemeksepeti Banabi ve Yemeksepeti Mahalle kampanyaları ile 1.1 milyar TL tasarruf sağladı.

İlginizi Çekebilir:

Yeni Nissan Qashqai Türkiye’de satışa sunuldu

Dying Light 2: Stay Human 5 yıl boyunca güncelleme alacak

Xiaomi, uygun fiyatlı katlanabilir telefon üzerinde çalışıyor

En çok izlenen Netflix dizi ve filmleri paylaşıldı

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz