amazon prime
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Geçtiğimiz aylarda Amerika fiyatlarına zam gelen Amazon Prime şimdi Kanada’da da zamlandı. Türkiye’yi etkileyecek mi? Detaylar haberimizde.

Amazon Prime ‘ın ABD abonelik fiyatlarına zam geldikten bir kaç ay sonra, fiyatlar Kanada’da da zamlanıyor.  Bu fiyat artışı, Amazon Pirme hizmetinin 2013’te başladığı Kanada’da, o zamandan bu zaman yapılan ilk artış olacak. Şu anda Kanada’daki Amazon Prime aboneliği yıllık 79 Amerikan doları(Yaklaşık 1.165 TL) ya da aylık 8 Amerikan doları(Yaklaşık 117 TL) fiyat etiketine sahipken zamlardan sonra bu fiyatlar yıllık 99 Amerikan doları (Yaklaşık 1.460 TL) ya da aylık 10 Amerikan doları(Yaklaşık 147 TL) seviyesine çıkacak. Öğrenci aboneliklerinin fiyatı ise 1 dolar zam ile 4 dolardan 5 dolara çıkacak.(Yaklaşık 59 TL’den 74 TL’ye)

Amazon Kanada’nın sözcüsü Andrew Gouveia’nın The Verge’e yaptığı açıklamaya göre fiyat değişikliği yeni aboneler için 8 Nisan’da ve mevcut üyeler için ise 13 Mayıs’tan sonraki yenilenme tarihinde geçerli olacak.

Şirket bu hafta yaptığı açıklamada, artan abonelik ücretlerinin dayanakları arasında daha hızlı sevkiyat, belirli ürünlerde minimum satın alma olmaksızın bir günde teslimat, genişleyen Prime hizmetleri ve büyüyen Prime Video kitaplığını gösterdi.

Bu yılın başlarında da Amazon, ABD’deki Prime üyeliklerinin fiyatını yıllık 119 Amerikan dolarından(Yaklaşık 1.755 TL), 139 Amerikan dolarına(Yaklaşık 2.050 TL), aylık olarak ise 13 Amerikan dolarından(Yakşaık 191 TL) 15 Amerikan dolarına(Yaklaşık 221 TL) yükseltilmişti.

Amazon Prime’daki bu fiyat yükselşinin temelinde pek çok platformun fiyat artışlarında olduğu gibi küresel enflasyon yatıyor. Bu fiyat artışı şimdilik Avrupa kıtasına sıçramadı, sadece Amerika ve Kanada’da gerçekleşti. Henüz Amazon Türkiye’den de resmi bir açıklama yapılmış değil. Ancak daha önce Netflix’te de olduğu gibi fiyatların Avrupa’da ve akabinde Türkiye’de artmasını bekleyebiliriz. Şu anda Amazon Prime Türkiye’de 7.90 TL fiyat etiketine sahip.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

İlginizi çekebilir:

OnePlus Nord 2T Render Görselleri Sızdırıldı

vivo X Fold, Snapdragon 8 Gen 1 ile Geekbench’te görüntülendi

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz