Amazon Türkiye, hayata geçirdiği yeni hizmeti Amazon Anlaşmalı Taşıyıcı Firma Programı ile satış ortaklarının işini kolaylaştırdı.

İnternet alışverişlerinin yaygınlaşması, lojistik sektörünü de türlü gelişmelere itti. Özellikle pandemi sürecinde online alışverişler hız kazanınca, lojistik firmaları taleplere yetişemez hale geldi. Bu durum da hem lojistik firmalarını hem de online satış platformlarını birtakım yeniliklere sürükledi.

Özellikle de online alışveriş platformlarının getirdiği yenilikler, müşteriler tarafından benimsenince, platformların kullanımı arttı. Bu da satış ortakları ve alışveriş platformları arasında yeni anlaşmalar ve karşılıklı kolaylıklar yapılmasını hızlandırdı. O kolaylıkların biri de Amazon Türkiye’den geldi. Amazon Türkiye, hayata geçirdiği yeni hizmeti “Amazon Anlaşmalı Taşıyıcı Firma” uygulamasıyla satış ortaklarına büyük kolaylık sağladı. Peki Amazon’un bu yeni hizmeti neleri içeriyor?

Gönderiler Adresten Teslim Alınıyor!

Amazon Türkiye’nin, satış ortaklarının Türkiye’de Amazon Lojistik merkezlerine gönderecekleri yurt içi küçük koli teslimatları için başlattığı “Amazon Anlaşmalı Taşıyıcı Firma” hizmeti kapsamında satış ortaklarının küçük paketleri adresten teslim alınarak Amazon Lojistik merkezlerine ulaştırılıyor. Üstelik Amazon, 31 Ocak 2023’e kadar bir gönderi ücreti talep etmiyor.

Amazon Lojistik Merkezleri’ne ulaşan ürünler, Prime etiketi kazanarak aynı gün, ertesi gün ve iki günde gönderim seçenekleriyle hızlı teslimat avantajı ile müşterilere ulaştırılıyor. Söz konusu program, Amazon Lojistik’te daha önce listelenmemiş ürünleri listeleyen satıcılar için Amazon Lojistik’e uygun ürünlere, sınırlı bir süre için ücretsiz depolama, ücretsiz kaldırma ve ücretsiz iade işlemi sunuyor. 3 Ağustos 2022 tarihinden itibaren iş ortakları Seller Central üzerinden “Amazon’a Gönder” iş akışında bu özelliği görerek kullanabiliyor.

Amazon’un İş Ortaklarına Sunduğu Hizmetler Bununla Sınırlı Değil!

Amazon’un Avrupa’daki mağazaları aracılığıyla Avrupa’ya ihracat yapmak isteyen satış ortaklarına özel olarak sunduğu bir hizmet olan Amazon Avrupa Lojistik Ağı sayesinde, Amazon Avrupa mağazalarından birinde hesabı olan ve Amazon Lojistik hizmetlerinden faydalanan satış ortakları, bir Avrupa ülkesindeki Amazon lojistik merkezinde depoladığı ürün envanterinden diğer Avrupa ülkelerindeki Amazon müşterilerinin siparişleri için de gönderim sağlayabiliyor.

Ayrıca Amazon, ücretsiz olarak sunulan Amazon Marka Kaydı hizmeti ile tescilli bir ticari markası olan KOBİ’lerin fikri mülkiyetin korunmasına yardımcı oluyor. Tüm bu yenilikler, Amazon’u bir numaralı online satış platformu olarak öne çıkaracak gibi görünüyor.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz