Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Epic Store üzerinde bilgisayar platformu oyuncularına 27 Ağustos 2019 itibari ile sunulan Ancestors: The Humankind Odyssey’in konsol platformuna da geleceği ortaya çıktı. Oyunun çıkış tarihi 6 Aralık 2019 olarak duyuruldu.

Panache Digital Games ve Private Division, kreatif direktör Patrice Désilets’in üçüncü şahıs hayatta kalma oyunu olan Ancestors: The Humankind Odyssey’nin 6 Aralık’ta Xbox One ve PlayStation 4’te piyasaya sürüleceğini açıkladı.

İnsan evrimini konu alan Ancestors: The Humankind Odyssey aksiyon oyunu olarak günümüzde bilgisayar platformunda oynanmaya devam ediyor. Assassin’s Creed’in yaratıcısı olan Panache Digital Games tarafından geliştirilen oyunda insan evriminin 10 milyon yıl öncesine gideceğiz.

Ancestors: The Humankind Odyssey, oyuncuların MÖ. 10 milyon yılından, MÖ. 2 milyon yıl öncesine kadarki 8 milyon yıl boyunca sert ama eşsiz güzel Afrika topraklarında hayatta kalmaları ve evrimleşmeleri için çaba harcamasını sağlayacak. İnsanoğlunun ilk öncüllerini temsil edecek olan oyuncular, Neojen Afrika’yı keşfederken, bölgelerini genişletecek ve bu açık dünya hayatta kalma oyunun getirdiği yenilikçi yaklaşımında hayatta kalmak için klanlarını bir nesilden diğerine ilerletmek için geliştirmeye çalışacak. Oyun ve mekaniği, oyuncuların çeşitli arazileri ve çevreleri keşfedip, çeşitli avcılarla karşılaşıp onları alt ederek elde ettiği ve klanlarını gelecek nesillere hazırlamak için onlara aktardığı yeni yetenekleri öğrenme, evrimleşme, keşfetme ve hayatta kalma temellerine dayanıyor.

Bilgisayar platformunda 8 GB dosya boyutuna sahip olacak olan oyun konsollarda ise ne kadar dosya boyutuna sahip olacak henüz bilinmiyor.

Ancestors: The Humankind Odyssey şu anda 39.99 euro fiyat etiketi ile PlayStation ve Microsoft mağazalarından ön sipariş verilebilir.