Bir süredir beklenen Apple WWDC 2023 etkinliklerine sayılı saatler kala, teknoloji tutkunlarının ve yatırımcılarının heyecanı da artıyor. Apple, karma gerçeklik gözlüğünden akılı telefonlara, tabletlerden diğer ürünlerine birçok skala ile WWDC’ye hazır. Ama Apple analisti Ming-Chi Kuo, Apple yatırımcılarının karma gerçeklik gözlüğü ile çok da ilgilenmediklerini söyledi.
Apple’ın bir süredir üzerine çalıştığı ve hatta piyasaya sürme konusunda kendi içinde sürekli tartıştığı konulardan birisi olan karma gerçeklik gözlüğü hala tartışılmaya devam ediyor. Hata bu akşam gerçekleşecek olan Apple WWDC etkinlikleri kapsamında konuşan Apple analisti Ming-Chi Kuo, yatırımcıların karma gerçeklik gözlüğünden çok ChatGPT benzeri bir yapay zeka aracı ile daha çok ilgilendiklerini söyledi. İşte detaylar!

Yatırımcılar ChatGPT Diyor

Amerikalı teknoloji devi olan Apple’ın, her yıl rutin olarak düzenlemiş olduğu Apple WWDC 2023 etkinliğine sayılı saatler kaldı. Teknoloji yatırımcılarının ve meraklılarının heyecanla bekledikleri etkinlikte birçok Apple ürünü tanıtılacak. Bu konu hakkında yorum yapan Apple analisti Ming-Chi Kuo, şirketin WWDC 2023’te tanıtacağı karma gerçeklik gözlüğü hakkında konuştu. Kuo’ya göre, Apple yatırımcıları karma gerçeklik gözlüğü ile öyle beklenildiği kadar ilgilenmiyor. Hatta ona göre yatırımcıların esas beklentisi, ChatGPT benzeri bir yapay zekâ aracı.

3 Bin Dolara Satışa Sunulabilir

Bu haftanın teknoloji gündemini belirleyecek olan Apple WWDC 2023 etkinliklerine sayılı saatler kala, şirketin bu etkinliği hakkındaki tahmin ve yorumlar da gelmeye devam ediyor. bu yorumlardan birisi de Apple analisti olan Ming-Chi Kuo’ya ait. Karma gerçeklik gözlüğü hiç şüphesiz ki şirketin en büyük duyurularından birisi olacak. Uzun bir süredir konuşulan ve 3 bin dolar gibi bir fiyatla satışa sunulması beklenen gözlük konusundaki haberlerse maalesef hiç iç açıcı değil. Çünkü gelen bazı son dakika haberlerine göre Apple yatırımcıları bu ürünle beklenildiği kadar ilgilenmiyorlar. Hatta bu konudaki deneyimli analistlerden birisi olan Apple analisti Ming-Chi Kuo’ya göre yatırımcılar, karma gerçeklik gözlüğünün değil son dönemlere damgasını vuran ChatGPT benzeri bir yapay zekâ aracının beklentisi içinde. Çünkü açıkçası yatırımcılar, karma gerçeklik gözlüğünün Apple’ın gelirlerine çok büyük bir katkı sağlamayacağını düşünüyorlar. Öyle ki, bir çok analiste göre Apple’ın karma gerçeklik gözlüğü, bu yıl taş çatlasa 100 bin adet kadar satılabilir.
Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz