Apple’ın sunduğu kendin tamir et hizmeti, ABD’den sonra okyanusu aşarak sekiz Avrupa ülkesinde daha hizmet vermeye başlıyor.

Apple, 2022 yılının başlarında ‘kendin tamir et’ uygulamasını başlatmıştı. Pek çok basit işlemi kullanıcıların tamir etmesine imkân tanıyan hizmet, ilk önce ABD’de kullanıma sunulmuştu. Apple’ın kullanıcılarına kendi cihazlarını tamir etme olanağı tanıyan hizmet, şimdi yeni ülkelere de taşınıyor.

ABD’den Sonra Avrupa’da da ‘Kendin Tamir Et’ Hizmeti Başlıyor

Apple’ın ‘kendin tamir et‘ hizmeti ABD’den sonra sekiz Avrupa ülkesine daha ulaştı. Yedek parçalar ve araçlar, artık Apple’ın Belçika, Fransa, Almanya, İtalya, Polonya, İspanya, İsveç ve İngiltere‘de Self Service onarım mağazasından satın alınabilecek.

Kullanıcılar, iPhone 12 ve iPhone 13 modellerindeki düzeltmelerin birçoğunun yanında Apple işlemcili MacBook‘ların tamirini de gerçekleştirebilecek. Apple’ın yaptığı açıklamada, Self Servis onarım mağazasının 200’den fazla ayrı parça ve aletin yanı sıra onarım kılavuzlarına erişim sağladığı da belirtildi.

Fiyatlar, Yetkili Servis ile Aynı

Aynı zamanda sunulan yedek parça ve araçların Apple, yetkili servislerinin sunduğu fiyatlarla aynı olduklarının altı çiziliyor. Tek seferlik onarım için satın alma yapmak istemeyen kullanıcıların ise 54,90 Sterlin karşılığında bu aletleri kiralayabileceği söyleniyor. Müşteriler aynı zamanda değiştirilen parçaları geri dönüşüm için Apple‘a geri gönderebilecek ve indirim çeki kazanabilecek.

Bu merkezlerdeki fiyatlara örnek vermek gerekirse; batarya modülü, 77,04 euro, ekran modülü, 327,11 euro ve kamera modülü için ise 192,76 euro’luk fiyat belirlenmiş. Tüm bu işlemleri yapan kullanıcıların tamir konusunda tecrübeli olmaları da telefonların sağlığı için iyi olacaktır.

Apple’ın sunduğu bu hizmet bazı iPhone ve MacBook kullanıcıları için oldukça yararlı olacak gibi görünüyor. Servislere ulaşımı olmayan ya da telefonunu tamirde uzun süre bekletmek istemeyen kullanıcılar ‘kendin tamir et‘ hizmetinden kolayca yararlanabilirler.

Kendin tamir et hizmetinin kapsamını genişleten Apple, bu alanda oldukça önemli bir adım atmış gibi duruyor. Sizce Avrupa ülkelerindeki Apple kullanıcılarının bu hizmete talebi yoğun olacak mı? Peki, siz olsanız bu hizmetten yararlanarak cihazınızı kendiniz tamir etmek ister miydiniz?

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz