apple rekor gelir
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Apple geçtiğimiz günlerde yılın ilk çeyreği raporunu açıkladı. Rapora göre Apple rekor gelir elde ederek yılın ilk çeyreğini kapattı. Detaylar haberimizde.

Apple, 26 Mart’ta sona eren, yılın ilk çeyreği olsa da kafa karıştırıcı şekilde ikinci mali çeyreği için üç aylık raporunu paylaştı. Rapor, Cupertino şirketi için iyi haberler içeriyor zira şirket Ocak-Mart çeyreğinde rekor gelir elde etti.

Apple’ın geliri bu çeyrekte, 2021’in aynı çeyreğine kıyasla yıllık %9 artışla 97,3 milyar dolar oldu. Bu kazanç da yalnızca Apple hissedarlarını ilgilendirse de hisse başına 1.52 $’lık üç aylık kazanç elde edildiği anlamına geliyor. Ayrıca hissedarlar için, Apple’ın yönetim kurulunun %5’lik bir artışla adi hisse senedi başına 0,23 $ nakit temettü beyan ettiğini belirtelim. Bu, 9 Mayıs itibariyle hisse sahibi olanlara 12 Mayıs’ta ödenecek.

Tim Cook, haberler karşısında anlaşılır bir şekilde sersemlemişti: “Bu çeyreğin rekor sonuçları, Apple’ın sürekli inovasyona odaklanmasının ve dünyadaki en iyi ürün ve hizmetleri yaratma yeteneğimizin bir kanıtı. Yeni ürünlerimize yönelik güçlü müşteri geri dönüşleri ile 2030 yılına kadar tedarik zincirimizde ve ürünlerimizde karbon nötr olmak için kaydettiğimiz ilerlemeyi görmekten mutluluk duyuyoruz. Her zaman olduğu gibi, hem yarattıklarımız hem de geride bıraktıklarımızla dünyada iyilik için bir güç olmaya kararlıyız.”

İlginç bir şekilde, Apple CFO’su Luca Maestri, şirketin Hizmetler bölümünün bu çeyrekte tüm zamanların gelir rekorunu kırsa da iPhone’lar, Mac’ler, giyilebilir ürünler, ev ürünleri ve aksesuarlarının satış gelirlerinin de diğer Ocak-Mart çyreklerine kıyasla rekor kırdığını açıkladı.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

İlginizi çekebilir:

Honor Çin Pazarında Huawei’nin Yerini Alıyor

PUBG MOBILE x Mustafa Ceceli iş birliği “Yıkamazsın” şarkısı yayında!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz