Dün başlayan ve 9 Haziran’a kadar devam edecek olan Apple WWDC etkinlikleri tüm hızıyla devam ediyor. Teknoloji meraklılarının sabırsızlıkla beklediği etkinlikte birbirinden ilginç ve yepyeni ürünlerin tanıtımı yapılıyor.

Dünyanın önde gelen teknoloji markalarından birisi olan Apple, her yıl rutin olarak düzenlediği WWDC etkinliklerini bu yıl da düzenliyor. 5 – 9 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek olan etkinlikte markanın en yeni ve merak edilen ürünleri tanıtılıyor. İşte etkinlikte tanıtımı gerçekleşen ürünlerden bazıları ve bu ürünlere ilişkin detaylar!

Apple Sağlık Alanını Boş Bırakmıyor

iOS 17, iPadOS 17 ve watchOS 10 platformlarında sunulan yenilikçi araçlarla Apple, sağlık alanına ilişkin özelliklerini de tanıttı. Sunulacak olan yeni sağlık özellikleriyle kullanıcılar anlık duygularını ve günlük ruh hâllerini kaydedebiliyorlar. Hatta kayda aldıkları bu değerler üzerinden yapılan analizlerden yararlanabiliyor, değerlendirmelere ve kaynaklara kolaylıkla erişebiliyor. Diğer yandan iPhone, iPad ve Apple Watch göz sağlığı için de yeni özelliklere sahip oluyor. Hatta kullanıcıların miyop riskini azaltmalarına katkı sunacak sağlıklı alışkanlıklar edinmelerine de destek oluyor.

macOS Sonoma

Apple WWDC etkinliklerinde, dünyanın en gelişmiş masaüstü işletim sisteminin en yeni sürümü olan macOS Sonoma’nın da tanıtımı yapıldı. Mac deneyimini özelliklerle gelen ürün, etkileyici ekran koruyucular ve güçlü araç takımları ile birlikte kişiselleştirmenin yepyeni alternatiflerini sunuyor. Kullanıcılar doğrudan masaüstüne araç takımları ekleyebilirken aynı zamanda tek tıklamayla bu araç takımlarıyla etkileşime geçebiliyorlar. Bu sayede Süreklilik özelliği ile iPhone araç takımlarından oluşan geniş ekosisteme Mac’lerinden erişebiliyor.

Apple Gizlilik ve Güvenlik Özelliklerini Duyurdu

Gizlilik ve güvenliğin öneminin giderek daha çok arttığı dünyada Apple, Safari Özel Dolaşma, İletişim Güvenliği ve Kilit Modu’nda yapılan güncellemelerle birlikte en son gizlilik ve güvenlik inovasyonlarını da duyurdu. “Her yeni Apple ürün ve özelliğinin tasarımı, en başından itibaren gizliliği temel alıyor.” diyen Apple’ın Yazılım Mühendisliğinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Craig Federighi ayrıca “Verileri söz konusu olduğunda kontrolün tamamen kullanıcılarımızın elinde olmasına odaklanıyoruz.” dedi.

AirPods Kişisel Ses Deneyiminizi Değiştirecek

Bu sonbaharda AirPods’da gerçekleşecek olan yazılım güncellemeleri, kişisel ses deneyimini adeta kökten değiştirecek özellikler sunacak. Adaptive Audio, Kişiselleştirilmiş Ses Yüksekliği ve Sohbet Farkındalığı olmak üzere güçlü ve yeni üç özellikle gelen AirPods Pro’yu kullanmak da daha kolay hale geliyor. Adaptive Audio, kullanıcının bulunduğu ortamdaki koşullara göre Şeffaf mod ve Aktif Gürültü Engelleme özelliklerini bir araya getirerek en iyi deneyimi yaşatan yeni bir dinleme modu olarak karşımıza çıkıyor.
tvOS 17  FaceTime

tvOS 17 ile FaceTime ve video konferans özellikleri evdeki en büyük ekrana geliyor

tvOS 17 ile Apple TV 4K’ya gelen FaceTime ile birlikte kullanıcılar bu uygulamayı ilk kez TV’lerinde kullanarak aileleri ve arkadaşlarıyla daha etkileşimli görüşmeler yapabilecek. Sinema kalitesinde resim ve ses özellikleri sunan Apple TV 4K; Apple TV+’ı, tüm popüler online yayın uygulamalarını ve Apple Music, Apple Fitness+ ve Apple Arcade servislerini evinizin en büyük ekranında bir araya getirerek kullanım deneyimini artırıyor.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz