iphone 14 ailesinin ön kamerası

Lansman tarihi gittikçe yaklaşan iPhone 14 ailesinin ön kamerası, otomatik odaklamayı destekleyerek kullanım deneyimini geliştirecek. Detaylar haberimizde.

Apple analisti Ming-Chi Kuo, başka bir iPhone 14 tahminiyle tekrar karşımızda. Bu seferki tahmin ise özçekim(selfi) kamerasıyla ilgili. Kuo’ya göre bu yıl içinde çıkacak olan dört yeni iPhone’un tamamı, f/1.9 diyafram açıklığına sahip otomatik odak desteğine sahip ön kameralara sahip olacak. Bu da uzunca bir süredir sabit odaklı ve f/2.2 diyafram açıklığına sahip olan eski iPhone’ların ön kameralarına göre büyük bir yükseltme olacağı anlamına geliyor.

Fotoğraflar, görüntülü arama ve canlı akış uygulamalarının tümü daha geniş diyafram sayesinde sensörün daha fazla ışık yakalayarak hem gündüz hem de düşük ışıkta daha iyi sonuçlar ortaya koyması sayesinde daha iyi bir performans sunacak. Otomatik odaklamanın eklenmesi fotoğraf ve videolarda, özellikle Portre modu söz konusu olduğunda, daha iyi konu takibine ve iyileştirilmiş alan derinliğine olanak tanıyor. iPhone 14 ailesinin ön kamerası için kullanılacak sensörünün boyutu ve çözünürlüğü hakkında herhangi bir ipucu alamıyoruz ancak otomatik odaklamanın eklenmesi kesinlikle daha iyi bir ön kamera deneyimini beraberinde getirecek.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

İlginizi çekebilir:

eFootball Championship 2022 Haziran’da başlıyor

Samsung Galaxy Z Fold4 108MP ana kamera ile gelecek

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz