Apple, eylül ayında tüm kullanıcılarına sunduğu iOS 14’ün ikinci beta sürümünü yayımladı. Apple’ın iOS 14.2 ismiyle yayımlanan geliştirici beta sürümünde şirketin kullanıcılarına sunacağı yeni emojiler ortaya çıktı.

Kaliforniya merkezli teknoloji üreticisi Apple, iOS 14 işletim sisteminin yeni geliştirici beta sürümünü resmi olarak bugün yayımladı. iOS 14.2 adıyla yayımlanan sürüm şu an için sadece geliştiriciler tarafından test edilebiliyor. iOS 14.2 beta sürümünü deneyimleyen geliştiricilerin aktardığına göre, Apple güncellemeyle kullanıcılara yeni emojileri de sunacak. iPhone kullanıcıları, herkes için yayımlandıktan sonra yeni sürümle birlikte yeni emojileri deneyimleyebilecek. 

Apple’ın iOS 14.2 işletim sistemi güncellemesiyle kullanıcılara sunacağı emojileri daha önce görmüştük. Unicode Konsorsiyumu’nun bu yılın başlarında onayladığı yeni emojiler Emoji 13 sürümüyle adlandırılıyor. Şirket 2020 yılının başlarında onayladığı emojilerin bir kısmını ise temmuz ayında paylaşmıştı. Hatta Unicode  2021 yılında kullanıma sunulması beklenen 217 yeni emojiyi de onayladığını geçen ay duyurmuştu. Daha önce görülmemiş 7 emoji ile birlikte toplamda 217 yeni emojinin ocak ayından itibaren yayınlanmaya başlayacağını sizlere aktarmıştık. 

Unicode Konsorsiyumu’n Emoji 13.0 sürümü ile aktardığı emojilerden Apple’ın yayımlayacakları iOS 14.2 geliştirici betasında nihayet gözler önüne serilmiş oldu.

iOS 14.2 ile gelecek emojiler

Apple, iOS 14.2 geliştirici betasıyla birlikte bu yıl toplamda 117 yeni emojiyi kullanıma sunmuş olacak. Şirketin yeni emojileri neden iOS 14 ile birlikte kullanıma sunmadığı soruları akıllara gelebilir. Apple’ın stratejik bir kararla yeni emojilerini 2. sürümde yayımladığı biliniyor. Bunun asıl sebebi ise çok basit ve mantıklı. Şirket kullanıcıları son sürüme teşvik etmek amacıyla genellikle emojileri yeni mobil işletim sisteminin 2. sürümünde yayımlıyor. 

iOS 14.2 geliştirici beta sürümünde görülen yeni emojilerin kısa zamanda kullanıcıya da sunulması bekleniyor. Apple iOS 14 işletim sistemi güncellemesi sayesinde, kullanıcıları emojilere erişmekte oldukça rahatlatmıştı. Mac platformunda bulunan emoji arama özelliği yeni işletim sistemi güncellemesi iOS 14 ile birlikte iPhone kullanıcılarına da geldi. Söz konusu özellik ile birlikte emoji arayan iPhone kullanıcıları aradıklarını çok daha kolay bulabiliyor ve daha önce görmediği ya da merak ettiği emojilere çok daha kolay erişim sağlayabiliyor. 

İlginizi Çekebilir:

Android 11 İçin Tanıtılan Yeni Emojiler ve Güncel Tasarımları Görücüye Çıkarıldı

2021 Yılında Çıkacak 217 Emoji Belli Oldu

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz