Bilgisayar, Xbox One ve Playstation 4 üzerinden oynanabilen ARK: Survival Evolved, macera dolu bir hayatta kalma oyunudur. ARK: Survival Evolved, dinozorlar ile dolu heyecan dolu bir yaşam vaadediyor.

ARK olarak adlandırılan gizemli bir adanın kıyılarında çıplak, aç ve dondurucu ortamda mahsur kalan bir erkek veya kadın olarak oyuna başlıyorsunuz. Dinozorları ve diğer dolaşan ilkel yaratıkları öldürmek veya evcilleştirmek için becerilerinizi göstermeniz lazım. Hayatta kalmak, egemen olmak ve kurtulmak için yüzlerce diğer oyuncu ile bir araya gelerek avlanın, kaynakları toplayın; ürünler ve mahsuller yetiştirin, araştırmalar yapın ve sığınaklar inşa edin!

Dinozorlarla Dolu Bir Ekosistem

100’den fazla dinozorlardan ve diğer yaratıklardan oluşan bu ortamda onları yakalayıp evcilleştirilebilir veya avlayabilirsiniz. Evcilleştirdikten sonra ne kadar iyi eğittiğinize bağlı olarak komutlar verebilirsiniz. Ayrıca zırh ve ekipmanlar üreterek onları güçlendirebilirsiniz. Her dinozorun ayrı bir yeteneği olduğunu da unutmayın.

Yemek, Su, Sıcaklık ve Hava

Farklı beslenme şekilleri olan ARK: Survival Evolved oyununda hayatta kalmak için yemek yemelisiniz. Evinizde ve envanterinizde bol miktarda su depolamanız gerekmektedir. Hava ve sıcaklık durumlarına göre açlık ve susuzluk durumları değişebilir. Soğuk ortamlarda bir ateş ve barınak inşa etmeniz; aşırı sıcaklara karşı kendinizi korumak için de çok çeşitli özelleştirebilir kıyafetler ve zırhlar hazırlamanız gerekmektedir.

Toplamak, İnşaat ve Eşyalar

Ağaçlar, madencilik materyalleri ve diğer değerli kaynakları, ormanda dolaşarak toplayabilirsiniz. Topladığınız bu materyaller ile kapılar, rampalar, kirişler, pencereler, tuzaklar, teller ve her türlü elektrikli cihazlardan üretebilirsiniz. İnşa edeceğiniz yapılar ile de kendinize bir sığınak oluşturabilir ve ayrıca dekoratif eşyalar ile kendi zevkinize göre tasarlayabilirsiniz.

Tarım

Yabani bitki örtüsünden topladığınız tohumları arazilere dikerek, sulayarak ve gübre ile besleyerek tarımı başlatabilirsiniz. Çok bulunabilen tohumlar olduğu kadar özel bitkilerin tohumlarından da toplamak için etrafı keşfetmek zorundasınız. Bu bitkiler sayesinde beslenebilir ve faydalı tonikler yapabilirsiniz.

Kabile Sistemi

Arkadaşlarınız ile bir kabile oluşturup müttefiklerinizle ittifak yapabilir ve kabiledeki tüm evcil hayvanlara komut verebilirsiniz. Kabile sistemi sayesinde görev paylaşımı ile çok daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Oyun Mekanikleri

Oyunda yaptığınız her şey dayanıklıdır ve tamir edilmezse uzun süreli kullanımdan sonra yıpranmaya başlar. Oyundan çıktığınız zaman karakteriniz kalıcı dünyada uyumaya başlar. Siz oyundan çıkınca eşyalarınız ve yapınız oyundan çıkmaz, her şey yağmalanabilir ve çalınabilir. Bundan dolayı önleminizi iyi almanız gerekmektedir.

Artırılmış Görüntü Kalitesi

ARK oyunu üst düzey gerçek görüntüler, tamamen dinamik ışıklandırma ve küresel aydınlatma, hava sistemleri (yağmur, sis, kar vb.) ve son derece özelleştirilmiş Unreal Engine 4 kullanımı ile çok etkileyici bir hale getirilmiştir.

ARK: Survival Evolved Artıları ve Eksileri

+ Büyük ve ilginç dünya
+ Bir sürü farklı dinozor
+ Derin üretim sistemi
+ PVP sunucularında gerçek his
+ İyi grafikler ve dünya sık sık güncelleniyor
+ Mükemmel dinozoru eğittiğinizde başarı hissi

– Öğretici efektlerin ilerlemesinin olmaması
– PvP sunucuları acımasız
– Böcekler bazen garip
– Tek oyuncu biraz yalnızlaştırılıyor
– Gelişmek uzun zaman alıyor
– Eski bir sunucuda yeni başlangıç yapmak çok zor olabilir. Çok öleceksiniz ve sahip olduğunuz çok şeyi kaybedeceksiniz (PVE sunucuyu tercih edebilirsiniz)

İlginizi Çekebilir:

Call of Duty: Mobile’a Gulag Sistemi Geliyor

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz