Salı, Haziran 22, 2021
Ana SayfaDonanımSamsung Galaxy Note 20 Plus Tasarım Görselleri Sızdırıldı!

Samsung Galaxy Note 20 Plus Tasarım Görselleri Sızdırıldı!

Yeni akıllı telefon modellerine ilişkin bilgileri önceden sızdırmasıyla ünlü olan “OnLeaks”, bu kez de Samsung Galaxy Note 20 Plus modelinin tasarım görsellerini takipçileriyle paylaştı. “CAD” çizimlerine dayanarak oluşturulan görseller, teknoloji devinin yeni akıllı telefonunda daha büyük bir arka kamera haznesi kullanmış olduğunu da ortaya çıkardı.  

Geçen yıl görücüye çıkarılan Galaxy Note 10 Plus modelinde Samsung, çok daha büyük bir ekran tasarımı tercih etmiş ve telefon, pek çok teknoloji-severin beğenisini toplamıştı. Bu sene tanıtılması beklenen Galaxy Note 20 Plus ise akıllı telefon tutkunları tarafından büyük bir merakla bekleniyordu. Teknoloji devlerinin yeni cihazlarına ilişkin bilgileri önceden sızdırmasıyla ünlü olan “OnLeaks” hesabı, bu kez de “Pigtou” ile işbirliği yaparak Samsung Galaxy Note 20 Plus tasarım görsellerini paylaştı. “CAD” çizimlerine dayanarak oluşturulan görsellerin, oldukça yüksek kalitede olması dikkat çekti.  

Samsung Galaxy Note 20 Plus
Kaynak: theverge.com

OnLeaks” tarafından paylaşılan görsellerde; cihazın büyük ve oldukça ince çerçeveli bir ekrana sahip olduğu, ekran kenarlarının kıvrımlı olduğu ve ekranın üst kısmında küçük ve yuvarlak bir ön kamera bulunduğu görüldü. Tüm bu özellikler, 2019 yılında görücüye çıkarılan Galaxy Note 10 Plus’ın tasarımına benzetildi. Aynı şekilde, ekranın alt kenarının da hoparlör ızgarası, şarj girişi ve “S Pen” isimli dijital kalemin yerleştirildiği ayrı bir alan bulundurması açısından Galaxy Note 10 Plus ile benzerlik gösterdiği ifade edildi.  

Görsellere göre, Samsung Galaxy Note 20 Plus modelinin özellikleri nasıl?

Samsung Galaxy Note 20 Plus Özellikleri
Kaynak: theverge.com

Paylaşılan görseller, teknoloji-severlere Samsung Galaxy Note 20 Plus modelinin tasarım özellikleri konusunda da ipuçları verdi. Ekran boyutu açısından Samsung’unGalaxy Note 10 Plus’tan biraz daha büyük bir ekran tercih etmiş olması dikkat çekti. Galaxy Note 10 Plus, 6.8 inç boyutunda AMOLED ekran teknolojisine sahipti. Galaxy Note 20 Plus’ın ise 6.9 inç boyutlarında, biraz daha uzun ve biraz daha ince bir ekrana sahip olduğu görüldü. Aktarılan diğer detaylara göre Samsung, en büyük değişikliği cihazın arka kamera haznesinde yaptı. Teknoloji devinin, Galaxy Note 20 Plus’ta bir önceki modele göre çok daha büyük bir arka kamera modülü tercih etmiş olduğu ifade edildi.  

Samsung Galaxy Note 20 Plus Özellikleri
Kaynak: theverge.com

Note 10 ve Note 10 Plus, ince ve oval kenarlı bir arka kamera haznesine sahipti. Cihazların arka kamera bölmesinde, 3 adet kamera lensi ve bu haznenin yanına konumlanmış bir flaş modülü bulunuyordu. “OnLeaks” tarafından paylaşılan tasarım görselleri; Samsung’un Galaxy Note 20 Plus’ta, dikdörtgen tasarımlı ve tüm bu parçaları içerisinde toplayan çok daha büyük bir arka kamera bölmesi tercih etmiş olduğunu da ortaya çıkardı. Cihazın arka kamera bölmesi, pek çok kişi tarafından bu yıl tanıtılan Galaxy S20 Ultra’nın kamera haznesine benzetildi.  

Diğer yandan GalaxyNote 20 Plus’ta Samsung’un; elindeki en iyi, en büyük ve en yenilikçi akıllı telefon teknolojisini kullanmış olduğu tahmin ediliyor. Cihazın, bu yılın Ağustos ayında marka tarafından görücüye çıkarılması bekleniyor. Dünya geneline yayılan küresel salgın nedeniyle de tanıtım etkinliğinin, online şekilde gerçekleştirileceği düşünülüyor. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Samsung Galaxy Note 20 Modelinin Tasarımı Ortaya Çıktı!

Yeni güncelleme ile Galaxy S10 serisine, Galaxy S20 özellikleri eklendi

LG ve Samsung Coronavirüs sebebiyle fabrikalarını kapadı!

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR