Apple, eylül ayında akıllı saat kullanıcıları için sunduğu watchOS 7.0 güncellemesinin ikinci yama sürümünü yayınladı. Pek çok kullanıcının şikayet ettiği pil hatası bugün tüm kullanıcılar için yayınlanan watchOS 7.0.2 ile giderildi.

Apple’ın eylül ayında akıllı saat kullanıcıları için sunduğu yeni işletim sistemi watchOS 7.0 yayınlanmasının ardından bugün ikinci güncellemesini aldı. Apple’ın watchOS 7.0.2 ismiyle tüm kullanıcılar için sunduğu yeni güncellemede, EKG uygulamasıyla ilgili hataların düzeltildiği aktarılırken, kullanıcıların şikayet ettiği aşırı pil tüketiminin de azaltıldığı belirtiliyor. 

WatchOS 7.0 ile birlikte Apple Watch’lara eklenen en önemli özelliklerden biri kullanıcıların detaylı bir uyku analizi yapmalarına olanak tanıyan uyku takibi özelliği eklenmişti. Bunun yanı sıra Apple Watch kullanıcılarına ayrıca, antrenmanlar uygulaması, fonksiyonel kuvvet antrenmanı, temel antrenman ve dans da dahil olmak üzere yeni egzersiz türleri de sunulmuştu. Ancak güncellemenin ardından pek çok kullanıcı akıllı saatlerinin aşırı pil tüketiminin olduğunu aktarmıştı. Şirket kullanıcı feedback’lerinden yola çıkarak watchOS 7.0.2 güncellemesinde aşırı pil tüketimini kontrol altına aldığını açıkladı.

Şirket geçen hafta ise Cüzdan uygulamasıyla alakalı bir problemi çözmek adına watchOS 7.0.1’i hizmete sunmuştu. Apple şimdi ise iyileştirmeler ve hataları gidermek için watchOS 7.0.2’yi Apple Watch kullanıcılarına sundu.

watchOS 7.0.2 ‘nin sürüm notları:

  • Pilin daha hızlı bitmesine neden olabilecek bir sorunu ele alır
  • Mevcut olduğu bölgelerde bazı kullanıcıların EKG uygulamasına erişmesini engelleyen bir sorunu çözer

Kullanıcılar, watchOS 7.0.2 güncellemesini iPhone’larında yer alan Apple Watch uygulamasında Genel > Yazılım Güncelleme’ye giderek indirilebilir. Kullanıcıların Apple’ın yayınladığı watchOS 7.0.2 güncellemesini cihazlarına indirebilmek için Apple Watch’larının en az yüzde 50 pil doluluğunda olması, bir şarj cihazına yerleştirilmesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra Apple Watch’ların kullanıcıların iPhone’larının yakınında olması gerektiği bilgisini de aktaralım.

İlginizi Çekebilir:

Apple Watch Series 6 ve Apple Watch SE Türkiye’de Satışa Çıktı

Yeni Nesil Apple Watch Panik Atak Krizlerinde Kullanıcıyı Uyaracak

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz