Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

ATP GSYO, ilk yatırımını TFI TAB Gıda Yatırımları’nın sahibi olduğu Tıkla Gelsin ile gerçekleştirdi

ATP Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı (GSYO), Tıkla Gelsin’e 7 milyon 130 bin TL yatırım yaptığını açıkladı. Türkiye’deki tanınan yemek siparişi platformlarından Tıkla Gelsin, mobil uygulaması, internet sitesi, stratejik konumu ve ölçeklenebilir operasyonel yapısı ile dikkat çekiyor. ATP GSYO, gösterdiği başarılı performansla yaklaşık 750 milyon liralık değere ulaşan Tıkla Gelsin’in yüzde 1’lik payının satın alınması yoluyla 7 milyon 130 bin liralık yatırım gerçekleştirdi. ATP GSYO ayrıca, Tıkla Gelsin’in geri kalan yüzde 99 oranındaki payını kendisine 18 ay süresince satın alma imkânı sunan opsiyon hakkı için 10 milyon liralık bir ödeme daha yaptı.

Hedef, Tıkla Gelsin’i küresel pazarlara taşımak

ATP GSYO Yönetim Kurulu Başkanı ve TFI TAB Gıda Yatırımları CEO’su Korhan Kurdoğlu, yatırım gündemi kapsamında yaptığı açıklamada, ATP olarak yatırımcıların beklentilerini karşılayacak çok farklı bir kulvara girdiklerini belirterek, “İlk hamlemizi TFI TAB Gıda Yatırımları Anonim Şirketi’nin sahibi olduğu Tıkla Gelsin ile yaptık. Tıkla Gelsin operasyonel olgunluğa erişmiş bir organizasyon ve para kazanan bir şirket. Tüm yönleriyle yatırımcıların beklentilerini karşılayan bir yatırım. Elinde kendisini rakiplerinden ayrıştıran güçlü bir teknoloji platformu bulunuyor. Sahip olduğu kaynaklar, operasyonel olarak verimli yapısı, teknolojiyi etkin kullanma becerisi ve sahip olduğu yenilikçi çözümlerle yaklaşık 750 milyon liralık değere ulaşmış durumda. ATP GSYO, Tıkla Gelsin’i yeni markaları da dahil ederek daha rekabetçi ve çekici hale getirecek ve markayı global pazarlara açacak. Bu noktada, yurtdışında TAB ekosistemi ilk etapta odaklanabileceğimiz pazarlar. Zenia ile QSR tarafında yaptığımız temaslarda TıklaGelsin teknolojisine olan talebi de görmekteyiz.  Potansiyel olarak gidebileceğimiz çok sayıda pazar bulunuyor.  Özetle, ATP GSYO’nun sahip olduğu BT tecrübesi ve sağlayacağı stratejik destekle Tıkla Gelsin’i beklentileri aşan bir yatırıma dönüştürmeyi planlıyoruz” ifadelerini kullandı.

Buradaki potansiyel  yüksek

ATP Genel Müdürü ve ATP GSYO Yönetim Kurulu Üyesi Ümit Cinali ise “Tıkla Gelsin’e kazandırdığımız değerin bizim hisse performansımıza da orta ve uzun dönemde kayda değer etkileri olacağını öngörüyorum. Hedefimiz en kısa zamanda çoklu marka ortamını hızlandırmak ve şirketi büyütmek olacaktır. Yurtiçinde ve dışında benzer iş modelleri bulunuyor ve milyarlarca dolarlık değerlemeler alıyorlar. Özetle buradaki potansiyel çok yüksek ve opsiyon hakkımız odağında nitelikli yatırımcıların da bu fırsatı paylaşmak isteyeceklerini düşünüyoruz. Tıkla Gelsin’in sahip olduğu teknoloji portföyü ve dikey know-how’ından ATP’nin global pazarlama anlamında faydalanacağına inanıyorum”, dedi.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz