Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Arçelik Global Genel Müdürü Hakan Bulgurlu, APPLiA Başkanı oldu. Ayrıntılar haberimizde

Arçelik Global CEO’su Hakan Bulgurlu, Avrupa Ev Aletleri Üreticileri Birliği (APPLiA) başkanlığına seçildi. Hakan Bulgurlu, 27 Haziran’da Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da genel kurulu gerçekleştirilen APPLiA’nın yönetimini önümüzdeki dört yıl süresince üstlenecek.

APPLiA: Enerji verimliliği hedeflerini daha da ileri götürmeliyiz

Hakan Bulgurlu, APPLiA başkanlığını Bosch Europe Başkan Yardımcısı Dr. Peter H. Göetz’den devralacak. Bununla birlikte, Dr. Göetz destekleyici konumda kalacak ve başkan yardımcısı olarak görev alacak. Genel kurulda konuşan Bulgurlu, Göetz’e teşekkür etti ve şu ifadeleri kullandı: “Dr. Göetz’in görev dönemindeki adanmışlık en önemli yönlendirici noktalardan biriydi. Şimdi başarılı bir işbirliği bizi bekliyor.” Bulgurlu konuşmasında sürdürülebilirlik konusunu da ele alarak şu değerlendirmeyi yaptı: “APPLiA olarak, çocuklarımıza daha iyi bir gezegen bırakmak için enerji verimliliği hedeflerimizi daha da ileri götürme sorumluluğumuz var.” Bulgurlu’ya göre, genç nesillerin görevi bu noktada hayatî önem taşıyor ve mevcut sorunlar yarın tüketicilerinin hayatlarını doğrudan etkileyecek.

APPLiA, 53 milyar Euro’luk iş hacmine sahip

1958’de kurulan APPLiA’nın merkezi Belçika’nın başkenti Brüksel’de bulunuyor. Toplam 24 doğrudan üyeye sahip APPLiA’nın ulusal dernekler seviyesinde de üyeleri var. Doğrudan üyeler arasında Ariston, Dyson, Philips, P&G, Delonghi ve Whirlpool gibi şirketler karşımıza çıkıyor. Bununla birlikte, Vestel de birliğin üyelerinden biri. Birliğin sitesinde yer alan bilgiye göre, sektör 53 milyar Euro’luk bir iş hacmine sahip ve 1,6 milyar Euro tutarında Ar-Ge yatırımı gerçekleştiriyor. Sektör ayrıca 1 milyona yakın kişiye istihdam sağlıyor. Öte yandan, Arçelik Türkiye Genel Müdürü Can Dinçer’in de Türkiye Beyaz Eşya Sanayicileri Derneği’nin (TÜRKBESD) genel başkanlığını yürüttüğünü not edelim.

Görsel: Applia-europe.eu sitesinden alınmıştır.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz