Okuma Süresi
1 dakika

Netflix’in henüz yayınlanmadan çok konuşulan dizisi The Witcher, 2019’un son günlerinde seyirciyle buluşurken beklenen ilgiyi bulmuş görünüyor. Dizinin ilk sezonu bitiren izleyiciler şimdiden ikinci sezonun ne zaman geleceğini merak ediyor.

20 Aralık’ta izleyicilerle buluşan fantastik dizinin birinci sezonu 60’ar dakikalık sekiz bölümden oluşuyor. Toplu olarak yayınlanan birinci sezon, diziyi merakla bekleyen birçok kişi tarafından bitirildi ve izleyiciler ikinci sezonun ne zaman çıkacağını merak ediyor.

The Witcher henüz ilk sezonu yayınlanmadan ikinci sezon onayını 13 Kasım 2019’da almıştı. Ancak dizinin ikinci sezonunun ne zaman gelebileceği belli değildi.

Polonyalı yazar Andrzej Sapkowski’nin aynı isimdeki video oyunu serisine de ilham veren roman serisinden uyarlanan dizinin yeni sezon bölümlerinin 2021 yılında Netflix platformunda yer alması bekleniyor. Ancak belirtildiği gibi yeni sezon için açıklanmış resmi bir tarih yok.

Dizinin yeni sezon çekimlerinin İngiltere’nin başkenti Londra’da başlayacağı biliniyor. Ancak çeşitli bölgelerde yapılması beklenen çekimler ve karmaşık özel efektler olduğu düşünülürse yeni sezonun 2021’in son aylarında izleyiciyle buluşması beklenebilir.

The Witcher’ın konusu:

The Witcher önceki sezonunda yalnız bir canavar avcısı olan Rivialı Geralt, insanların yaratıklardan daha kötü olabildiği bir dünyada kendine yer edinmeye çalışmış ancak kader onu, güçlü bir büyücüye ve tehlikeli bir sır saklayan genç bir prensese doğru savurmuştu ve sezon boyunca üçü birlikte, gitgide daha dengesiz bir yer hâline gelen Kıta’da yollarını bulmayı öğrenmek zorunda kalmışlardı.