Okuma Süresi
1 dakika

Çığır Açan Gözlüklerle Teknolojiyi Gözünüzün Önüne Getirin: Brilliant Labs’ın Frame’i Tanışın!

Teknoloji dünyası bir yeniliğe daha merhaba dedi! Brilliant Labs, yapay zeka destekli gözlükleriyle günlük hayatlarımızı kolaylaştıracak bir adım attı. Frame isimli bu gözlükler, dahili multimodal yapay zeka asistanı sayesinde hem dijital hem de fiziksel dünyayla etkileşimimizi bambaşka bir boyuta taşıyor. Ancak itiraf etmek gerekirse, tasarımın biraz daha moda trendlerine uygun olmasını dilemiyor değiliz.

Frame’i özel yapan şey, içerisinde bulunan yapay zeka asistanı. Bu akıllı asistan görsel ve işitsel bilgileri işleyerek duygu durumlarını analiz edebiliyor, yüz ifadelerini okuyabiliyor ve hatta gerçek zamanlı çeviri yapabiliyor. Bu yetenekler sayesinde günlük işlerimizi kolaylaştırırken, bilgiye erişimi de kolaylaştırıyor.

Ancak Brilliant Labs tek başına değil! Google’a en büyük rakip olma yolunda hızla ilerleyen yapay zeka destekli arama motoru Perplexity, chatbot teknolojisini Frame gözlüklerine entegre ederek iş birliği içerisinde. Bu iş birliği sayesinde gözlük kullanıcısı gördüğü herhangi bir şey hakkında anında bilgi edinebilecek. Örneğin müzede bir sanat eserinin önünde dururken sanat eseri hakkında detaylı bilgi almak istediğinizde, bunu doğrudan gözünüzün önünde görebileceksiniz.

Frame, yapay zekanın hayatımızı kolaylaştırmada oynayabileceği önemli bir rolü gözler önüne seriyor. Ancak unutulmamalı ki teknoloji kadar tasarım da önemli. Umarız ki gelecek modellerde tasarım da işlevsellik kadar ön plana çıkar.

Bu yenilik hakkındaki düşüncelerinizi yorumlarda paylaşmayı unutmayın!

Ekstra Detaylar:

  • Frame gözlüklerinin şu an ön sipariş aşamasında olduğu ve 2024 Nisan ayında piyasaya sürülmesi bekleniyor.
  • Fiyatı 349 dolar olarak belirlenmiş.
  • Gözlük, kendi kodları ve tasarım dosyaları ile tamamen açık kaynaklı.
  • Gözlüklerin batarya ömrü ise normal kullanımda Mister Power ile birlikte tüm gün dayanabiliyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz